جنگ أفروزي هاي دوباره جمهوري اسلامي ، تمام منطقه را درگير خواهد كرد! - عباس رحمتي


شنبه شب ٤ نوامبر ٢٠١٧ موشك پراكنيهاي يمن با همكاري سپاه پاسداران توسط حوثي ها آغاز شد روزي نامه تسنيم كه تعلق به سپاه دارد خبر فوري را چنين مخابره كرد : یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شنبه‌شب با یک فروند موشک بالستیک دوربرد از نوع «برکان‌اچ2»، فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض پایتخت عربستان را هدف قرار داد.
(در لازم به يادآوري نوشت )عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.البته تسنيم اشاره به همكاري ايران با يمن و حمايت از حوثي ها را لاپوشالي مي كند ولي در جريان حمله اخير روزي نامه كيهان شريعتمداري (حسين)/ خامنه اي جاي شكي باقي نگذاشت و آب پاكي رو دست جهانيان ريخت آنجا نوشت "شليك موشك انصارالله به عربستان ، هدف بعدي دوبي " !بعد از اين عربستانيها ،موضع خود را ابتداء با انگليسي ها مطرح كردند! حالا ديگر بعد از چند روزآمريكايي ها هم ترديد ندارند كه موشكها ساخت ايران بوده است . یک مقام ارشد نیروی هوایی آمریکا روز جمعه گفت قابلیت حمله هوایی با استفاده از موشک‌های بالیستیک را ایران به یمن داده است.
به گزارش «انتخاب»، محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در زمینه دیدگاه دولت درباره تیتر یکی از جراید(کیهان) درباره اصابت موشک یمن به پایتخت عربستان سعودی، اظهار کرد: این یک تخلف آشکار رسانه ای است و برخورد قانونی با این تخلف در حال اجرا است که آرزو می کنیم با قاطعیت بیشتری انجام شود. هیچ چیز برای ما مهمتر از منافع ملی نیست.كيهان در جواب اين گونه پاسخ ميدهند و تضادهاي خود را با دولت اعتدال و اصلاح طلبان چنين بیرون ميریزد:" در چنین شرایطی که همه باید از غافلگیری ریاض و افتادن لرزه بر اندام اماراتی‌ها که دستشان به خون مردم یمن آلوده است، خوشحال باشند، عجیب است که عده‌ای تیتر کیهان را مخالف منافع و مصالح ملی تصور می‌کنند. منافع و مصالح ملی جمهوری اسلامی بدون شک در حمایت از مردم مظلوم یمن است. البته چنین واکنش و برخوردی از سوی مدعیان اصلاحات به هیچ عنوان عجیب و غیرمنتظره نیست. نکته مضحک ماجرا آنجاست که این جماعت که رسانه‌هایشان مملو از تیترهای ضدامنیت و منافع ملی است، ناگهان دلواپس منافع ملی شده‌اند!" كيهان در ادامه خود را حق به جانب نشان داد و نوشت :
رسانه‌هایی که رسما آمریکا را بزک می‌کنند و مردم را از تهدیدهای توخالی آمریکا می‌ترسانند و به بزک کردن برجام اعتراف دارند، چگونه و با چه مجوزی به خود حق می‌دهند که دم از منافع ملی بزنند؟ اگر روزی خدای ناکرده ترقه‌ای در این کشور در شود، این جماعت اولین کسانی هستند که پاسپورت به دست و با گردن کج مقابل سفارت‌های خارجی صف می‌کشند و البته چه اهمیتی دارد که برای وطن‌دوستی و میهن‌پرستی قلابی خود هزار و یک ادعا هم کرده باشند!خامنه اي كه مرتب تكرار مي كند حمله نظامي به ايران نمي شود از كجا چنين مطمئن صحبت ميكند بهتر است مواضع سعوديها و روابط آنها با آمريكا و مانورهاي اخير سعوديعا در منطقه را بررسي كند.
گاف روزنامه اختصاصي خامنه اي به همين جا ختم نشد و دو روز هم از طرف دولت روحاني توقيف شد و بِنَا شد پيگيري قانوني هم بشود!
ولیعهد عربستان امروز (دوشنبه)در تماس تلفنی با وزیر خارجه انگلیس گفت که حکومت ایران در مجهز کردن حوثی‌های یمن به موشک‌دست دارد که این امر یک تعرض نظامی مستقیم تلقی می شود و آن را می‌توان از اقدامات جنگی علیه عربستان به حساب آورد.
به گزارش ایسنا، خبرگزاری عربستان "واس" گزارش داد که بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس در تماس تلفنی‌اش با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان اقدام انصارالله در شلیک موشک بالستیک به فرودگاه "ملک خالد" ریاض را محکوم کرد. گاف دوم را باز تسنيم ( روزينامه سپاه) بيرون داد و به روشني نوشت؛ موشكي كه به سمت رياض شليك شده است اصابت كرده است اينكه كه ميگويند ضد دفاعي آمريكايي در آنجا نصب بوده و كار كرده است ،دروغ مي گويند ، موشك ما كار كرده است. محمد علي جعفري فرمانده سپاه گفته است ما وأهمه نداريم كه به حوثي هاي يمن موشك بدهيم ، اينها خودشان توليد كرده اند. در حاليكه همه ميدانند كه يمن تكنيك ساختن موشك بالستيك را ندارد و امكانات مالي ساختن چنين موشكهايي را هم ندارد.يمن اگر إمكاني داشت بيماري ويرانگر اپيدميك " وبا" را مهار ميكرد بيماري كه به جان يمني ها افتاده است و همچون جنگ خانمانسًوز جان إنسانها را ميگيرد.
امیر طاهری، تحلیلگر سیاسی و کارشناس مسایل منطقه، در گفت‌وگو با دویچه وله، نه تنها معتقد است که حوثی‌ها "به هیچ وجه" قادر به ساخت موشک‌های بالستیک نیستند، بلکه تأکید می‌کند که یمن اصولا فاقد "زمینه‌های صنعتی" و فنی حتی برای ساختن "ساده‌ترین سلاح‌ها" است.
طاهری می‌گوید که موشک پرتاب‌شده توسط حوثی‌ها به سوی ریاض "بدون تردید" یک "موشک وارداتی" بوده است.
موشك پراكني هاي ايران از طريق يمن توسط حوثي ها به عربستان شليك شده است و اين را عربستاني خود بهتر مي دانند قبلا هم سعودي ها گفته بودن كه ما سرِ مار را كه همان جمهوري اسلامي است را خواهيم زد ، در همين رابطه سعوديها از آمريكا هم كمك خواسته بودند! بهرحال تمامي شواهد نشان ميدهد كه جمهوري اسلامي براي حل بحرانهاي داخلي وخارجي اش بدنبال جنگ ديگري در منطقه است كه امروز قصد شليك به فرودگاه پايتخت عربستان (رياض) را از طريق يمن درنظر داشت و سعوديها را آماده عكس العملم بعدي كرد و فردا شايد جواب ديگري به ايران دهند. چنين موشك پراكني هایی دامن زدن به بحرانهاي تازه اي است و نه حل بحران ! به گفته امیر طاهری، حمله موشکی به ریاض، «بحران یمن را یک قدم جلوتر برده و احتمال برخورد نظامی میان عربستان و متحدانش با جمهوری اسلامی را افزایش داده است».
مقام‌های سعودی این حمله را «یک اقدام جنگی» از سوی جمهوری اسلامی ایران خوانده و گفتند حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌دانند. واشنگتن نیز این حمله را محکوم کرده و خواستار برخورد با فعالیت‌های ایران در یمن شدند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، جفری هریگین رئیس مرکز فرماندهی نیروی هوایی آمریکا در جنوب غرب آسیا که به امارات متحده عربی رفته، به خبرنگاران در دوبی گفت توانایی حوثی‌ها برای حمله موشکی را ایران فراهم کرده است.
نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز سه شنبه گفت، بر اساس اطلاعات منتشر شده، موشکی که حوثی‌ها ماه ژوئیه به عربستان شلیک کردند، موشک «قیام» ایران بوده و موشک شنبه شب هم ممکن است منشا ایرانی داشته باشد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده نیز پیشتر در روز یکشنبه گفته بود که معتقد است پرتاب موشک به سمت ریاض کار ایران بوده و سامانه دفاع موشکی آمریکایی که در عربستان مستقر است موشک شلیک شده را ساقط کرده است.تمامي شواهد نشان دهنده اين است كه عربستان ميخواهد با كمك آمريكا نقشه هاي خود را در مقابل ايران پيش ببرد تا رژيم جمهوري اسلامي بحران زده را كه مرتب به بحرانهاي منطقه دامن مي زند را هرچه بيشتر تحت فشار قرار دهند ، اما رژيم ملاها كه ٣٨ سال است هرروزبا بحران در بحران سر پابوده است گوشش به اين حرفها بدهكار نيست. موضوع از کجا شروع شد؟ مقدمات و زنگ خطر شليك موشك به سوي پایتخت عربستان از ورود ولايتي وزير خارجه اندروني خامنه اي به لبنان شكل گرفت ، پس از ملاقات كوتاه ولايتي با نخست وزير لبنان، سعد حريري استعفاي خود را به خاطر دخالت درلبنان و ترس از ترور اعلام مي كند! آقای حریری رژیم مُلاها را مُتهم کرد که با زور اسلحه حزب الله، نقشه های خود را بر لُبنان تحمیل می کند. و به عربستان مي گريزد ، استعفاي جناب حريري بعد از يكسال صدارت به گونه رسمي به توازوني كه بين عربستان و لبنان و جمهوري اسلامي شكل گرفته بود پايان داد و گريختن حريري به عربستان و افشاي نقشه هاي حزب الله ، براى اسلحه سازي هاي زير زميني و تحويل موشكهاي بالستيك از ملاها و لشگركشي ها آنها به لبنان و سوريه ، عربستان و شريك دائمي اش آمريكا را به روشي تازه تري براي برداشتن حزب الله در لبنان وا خواهد داشت . و زير مجموعه هاي اين تفكرات ، رژيم جنگ افروز ایران را به شليك موشك بالستيكي بسوی عربستان واميدارد كه قبلا به حوثي هاي يمن داده بود. رژيم جنگ طلب ايران براي خارج شدن از بحرانهاي داخلي نيازمند يك جنگ نيابتي است اما غافل از أن است كه وارد جنگ تازه اي خواهد شد. خامنه اي با كمك سپاه و كيهان (حسين شريعتمداري) ، هنوز اين جنگ نيابتي را به پايان نرسانده اند از هدف بعدي اشان یعنی دوبي مي نويسند! و اين پروسه خطرناكي كه رژيم جنگ افروز براي مردم ايران و منطقه خواب ديده است ! جنگي كه اگر صورت گيرد نه عربستان و ايران و لبنان كه تمامي منطقه را در آتش فرو خواهد برد.