غول ديماه بر مي خيزد! - عباس رحمتی
مردم ايران بار ديگر بپا خاسته اند و با حضور در خيابانها شهر هاي بزرگ و كوچك به تسخیر در میآورند. مردم خشم خود را با تظاهراتها عليه گراني سرسام آور و فقر و گرسنگي و بي آبي و بي برقي در قرن بيست و يكم را به دنيا نشان ميدهند . مردممان ايران آخرين بار خواسته های خود را با تظاهر ات سراسري در ايران به صورت گسترده عليه ديكتاتور خامنه اي و رژيم جمهوري اسلامي در ديماه گذشته به نمایش گذاردند. تظاهراتها در بيش از صد شهر ايران برگذار شد كه باعث وحشت رژيم تماميتخواه ( توتاليتر مذهبي ) شد. هنوز از ضربه هاي آن روزها آرام نگرفته بود كه ضربه هاي ارزي و طولي با گراني و بي پولي ، بي برقي و بي آبي و فقر و خشكسالي گرسنگي بر پیکر بیمار و عفونی اش فرود میاید .مرحله دوم قيام مردم اینبار از محله های فقر زده رقم زده شده است . اکثر کارشناسان فاز نو را فاز سرنگونی می دانند. فاز سرنگوني در حالي طي مي شود كه ضربه هاي محكمتري با خشمی برخاسته از فقر و گرسنگی ملت بر گيجگاه رژيم ولايت فقيه فرود مي آيد. امروز نيز شعار ها بيشتر خامنه اي و روحانی را نشانه گرفته است . شعار مرگ بر اصل ولايت فقيه به شعار مرگ بر خامنه اي و [ننگ ، ننگ ، ننگ ماست / رهبر الدنگ ماه در آسمان ايران ]طنين انداز مي شود. بر در و ديوار شعارهاي مرگ برخامنه اي نقش مي بندد. خبرگزاری فرانسه در اين رابطه ، گزارشی زیر عنوان "ناآرامی‌ها در ایران در آستانه دور تازه تحریم‌های آمریکا" به دور تازه تظاهرات اعتراضی در ایران پرداخته است.موج تازه تظاهرات که به شهرهای بزرگ، از جمله شیراز، مشهد، اهواز، اصفهان، کرج و شهرهای کوچکتر همچون رشت، ساری، نجف‌آباد، گوهردشت اشتهارد کشیده شده است از سویی با شعارهایی در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و بحران اقتصادی در ایران همراه است اما در ویدئوهایی که از شهرهای مختلف بر روی شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است، همزمان شعارهایی در مخالفت با نظام جمهوری اسلامی سر داده می‌شود.

توییتر فارسی وزارت خارجه آمریکا به درج دیدگاه های دولت آمریکا می پردازد، روز جمعه ۱۲ مرداد نوشت: ما اعتراضات اخیر در اصفهان، کرج، شیراز، تهران و شهرهای دیگر ایران را از نزدیک دنبال می کنیم. همانطور که وزیر خارجه پمپئو گفت: طنز تلخ وضعیت اقتصادی ایران این است که رژیم مشغول پر کردن جیبهای خودش است در حالیکه مردمش برای اشتغال، تغییر و فرصت ها فریاد می زنند.
مردم ايران،بخوبی مي داند سرنوشت ايران به دست خود و در كف خيابانها و حضور در مراكز شهرهاي ايران رقم ميخورد .گرچه ظاهرن آمريكايي ها حمایت خود را از این حرکتها اعلام کرده اند امما خودشان می گویند ما بدنبال منافع خود هستیم ! آنها يكي به ميخ مي زنند و يكي به نعل، در چنين شرايطي ، مردم هم بخوبی می دانندجرقه سرنگونی را خود باید بزند.دنیا هم بخوبی می داند وضعیت ایران آتش زیر خاکستر است آنها هم منتظر يك جرقه ديگر هستند تا فروپاشي و سرنگوني رژيم را شاهد باشند .بايد گفت ؛کسی دل در گرو ملت ایران ندارد اين جرقه فقط با همت ملت ايران زده ميشود. گر چه آمريكايي ها مي گويند؛ ما اتفاقات ايران را زير ذربين داريم، و میدانیم در ایران چه خبر است .بايد گفت ؛ آمريكايي درد را خوب تشخيص داده اند امما ترامپ بدنبال معامله بزرگی است که از دیر باز در رویاهایش داشته است .ترامپ مي گويد: من منتظر تلفن سردمداران رژيمم كه زنگ بزنند براي كدامين پيشنهاد ؟ اين يك پيام در راستای مماشات آمریکا است كه در آن خيلي مسائل پنهان مانده است . ادامه حركتهاي مردم در خيابانها و حضور دائمي اشان مي تواند اين ميز مماشاتي كه چيده است را براحتي بر هم زند. آمریکا از ماهها پیش مذاکرات مخفی و پشت پرده ای را با فرستاده های ولایت فقیه شروع کرده است .اما مردان و زنان ایران با حضورشان در میدانهای شهر اجازه هیچ گونه مماشاتی به شرکای دزد غافله را نمی دهند.این را زنان ایران زمین بخوبی نشان دادند.
به زناني كه اينبار بيشتر سازماندهي تظاهراتها را به عهده داشته و دارند باید درود گفت .درود بر شما زنان شجاع كه در شاهین شهر حماسه آفريدید. زنان در اين شهر سازمانده تظاهرات بودند. در صادقیه تهران تریبون آژیتاسیون علیه فقر و گرانی و حاکمیت در اختیار و در تصرف یک زن شجاع بود! در تهران و هم در تظاهرات شیراز این نقش به عینه و با صلابت تمام قابل روئیت بود. زنان در صف اول مبارزه علیه نداری، فقر و گرانی ایستاده اند. زنان طرفدارن حقوق بشر اطلاعيه اي صادر كرده اند كه حمايت خود را از تظاهرات مردم اعلام كرده اند.در این بیانیه آمده است: خیابانهای شهرهای کرج، تهران، شاهین شهر، شیراز، اصفهان و اهواز در روزهای داغ اخیر شاهد بیرون ریختن مردم عاصی، خشم زده از فقر و نداری، گرانی و اختناق بود. این یک سلسله تظاهرات اتفاقی و نتیجه جوش آوردن ناشی از اختناق و گرانی فعلی نیست. این همان غول دیماه است که دوباره برمیخیزد. ادامه دستور ناتمام و نیمه کاره خیزش دیماه است، برای همین جوانان قیام کننده کرج شعارشان این روزها این بود که تا دیکتاتور روکاره....قیام ادامه داره.... این بار جوانان و مردم بپا خاسته اند برای تعیین تکلیف نهایی با فقر و نداری و استثمار! خفقان و نظام مذهبی!

زنان ايران و مردان طراح صحنه، تنها راه حل این وضعیت را سرنگونی جمهوري اسلامی و دستگیری و محاکمه سران این نظام و بازگرداندن پول و ثروت مردم ایران از جیبهای گشاد این دزدان حرفه ای به سفره مردم ميدانند.

هموطنان لحظه فرا خوان به تمامي گروه ها فرا رسيده است، بايد تمامي انديشهایمان رو به داخل كشور باشد بايد همه گروه ها و احزاب اختلافات را كنار بگذارند و به حمايت مرد و زن ايران كه جان بر كف ، پا در مبارزه عليه رژيم تماميت خواه گذاشته اند بپردازند. زنان و مردان ايران كه اکنون در كف خيابانهاي ايران حضور دارند نيازمند كمكهاي هموطنان خارج كشور هستند .در چنين شرايط حساس تمامی گروه های جمهوریخواه و دموکرات و سوسیالیست و تمامی تبعيدي ها و خود تبعيدي ها بايد تمامي اختلافات را كنار گذاشته و فقط به سرنگوني رژيم سركوبگر بينديشند. ما خارج كشورى ها بجاي مته به خشخاش گذاشتن بايد به كارهاي ديپلماسي و افشاي رژيم سركوبگر ادامه دهيم هر ايراني بايد صدای ملت ایران باشد،بدنبال حمايتهاي بين الملي براي جنبش ملي و برانداز باشد. این وظیفه تمامی ایرانیان است و بس . پیروز باشید .