احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای! - عباس رحمتی

احضار روحانی به مجلس و رویای دیر باز خامنه ای!

عباس رحمتی

حسن روحانی که هنوز از ضربه برکناری دو وزیرش سر راست نکرده بود ، این روزها روز گار دیگری دارد! سوالاتی را نمایندگان مجلس ذارند که نشان از لززله ای است که در ایران پیش روی داریم . روحانی روز گذشته براي پاسخگويي در مورد پنج سوال به مجلس رفته بود در شرایطی به مجلس رفت که خود گفته بود از این فرصت برای بیان «حقایقی» و برای مردم استفاده می‌کند ،گفته بود،از خیلی مسائل خواهم گفت ،این درحالی است که در اظهارات خود نه تنها «حقایق» خاصی را بیان نکرد، بلکه به شدت مورد انتقاد چهره‌های سیاسی حامی دولت هم قرار گرفت. روحاني كه اين بار با هدايت و كنترل از راه دور ولايت فقيه به مجلس رفته بود، قبل از شروع سخنراني اش گاف بزرگی را داد و و پشت پرده ولایت را روشن کرد و گفت: «امیدوارم که بتوانم نقاط مورد نظر مقام معظم رهبری را که در توصیه‌هایی که نسبت به جلسه امروز به من فرمودند، دقیقا مراعات کنم»، مشخص شد که نباید انتظار بیان «حقیقتی خاص» را از وی داشت. اينجا بود كه براي چندمين بار سر مار زهر آگین دولت( اولِ) پشت پرده از زير لحاف بيرون زد و مشخص شد كه اين يكي هم با كنترل از راه دور است كه هدايت مي شود. روحاني با پاسخ هاي محافظه كارانه و درحين حال زيركانه اش نتوانست نمايندگان مجلس را قانع كند در مقابل ،نمايندگان مجلس با كمي هوشياري توانستند از توصيه هاي رهبري فاصله گرفته و وارد حاشيه ها نشوند و توصيه هاي ولايت فقيه را دور زده و روحاني را به گوشه رينگ بردند. روحاني نتوانست دل طرفداران خودش را هم بدست آورد و آب سردي روي دست همه طرفدارش ريخت ،چنانچه صادق زيبا كلامِ معروف در باره او چنين توئيت طنزگونه را انتشار داد: «درست است که کشور دچار بحران آب شده اما آقای رئیس‌جمهور با هر مصیبتی بود موفق شدند یک سطل حلبی پر از آب لوله‌کشی خنک، خالص و کاملا تمیز با خود به مجلس بیاورند و آن را با جسارت و شهامت کم نظیری ریختند بر سر همه امیدها و انتظاراتی که پیرامون حرف زدن ایشان ماه‌هاست در سطح جامعه بوجود آمده است.!»
مصطفی تاج‌زاده نیز در انتقاد از بیان نشدن حقایق از سوی روحانی توییت کرد که «روحانی می‌توانست با تبیین علل و عوامل اصلی مشکلات کشور گام بلندی در جهت رشد آگاهی‌های عمومی بردارد و مشارکت ملت را برای حل معضلات، خنثی‌کردن کارشکنی‌های دولت پنهان و طمع‌ورزی‌ترامپ جلب کند. رای منفی مجلس نشان داد نگفتن حقایق رقیب را جری و مردم را ناامید می‌کند.» ديگر اصلاح طلب "ابطحي" بود كه رو دست خوردن روحاني را به منبري بودنش تشبيه كرد! محمدعلی ابطحی، فعال اصلاح‌طلب نیز توییت کرده که «آقای روحانی امروز بدجوری توی سیاست رو دست خورد. به جای هر توضیح جدی یک منبر - واقعا منبر- در فضیلت وحدت رفت. ناصح امین شده بود. ولی مخالفانش در عوض سکوت کردند و چراغ خاموش و بدون هزینه فقط رای ندادند. فاعتبروا یا اولی السیاسه.» روحاني براي در قدرت ماندن نه حقايقي را به مردم گفت و نه سوالات نمايندگان را پاسخ داد بطوري كه به او القاب هاي زيادي دادند ، انتقادها در این زمینه از اين روباه پير به اندازه‌ای بود که برخی کاربران از وی با عناوینی چون «سیاس»، «چرچیل»، «عمروعاص» و «ابوموسی اشعری» نام برده‌اند.روحاني براي پاسخ سوالات نمايندگان مجلس ، خود را به كوچه ي علي چپ زده بود تا همه چيز باز در ابهام بماند. روحاني هم مي خواست آينده خود را تضمين كند و هم دلداده رهبر باقی بماند ولي خبر ندارد که ولی فقیه مسلمین جهان از دیرباز رویاهایی دیگر در سر دارد او شاید خبر ندارد كه جانشيش را هم ولايت فقيه تعيين كرده است ! حسن فریدون همان روحانی، شايد بخاطر همين خود را به موش مردگي زده بود و شايد سياست كاري را در اينجا هم به موقع انجام داده باشد! بقول يكي از كاربران توئيتر، او بازي سياسي را بلد است آنجا كه لازم باشد سكوت مي كند و آنجا كه ايجاب كند ،حرافي را پيشه ميكند.يكي هم اين احضار و پاسخگويي را تير خلاصي به روحاني دانست او نوشت اين تیر خلاصي بود كه اين کاربر به نام «شلدون» نوشت. او نیز به اظهارات روحانی که تظاهرات خیابانی دی‌ماه سال ۹۶ را زیر سوال برد به تندی واکنش نشان داده و نوشته که «ترامپ تهدید کرد که از برجام خارج می‌شه؛ روحانی گفت مهم نیست، ظریف گفت نمی‌تونه، مجلس مسخره‌ش کرد، خامنه‌ای بهش فحش داد، سپاه موشک هوا کرد، امت حزب‌الله پرچمش رو آتیش زد. خلاصه غوغايي بود.؛ بعد حالا که تهدیدش رو عملی کرده، روحانی میگه خروج ترامپ ( منظورش آمريكاست ) از برجام تقصیر اعتراضات دی‌ماهه! همین‌قدر وقیح!!».
موضوع احضار یک ترفند پیچیده سیاسی:
بايد پرسيد اتفاقاتي كه در مجلس ديروز ( 3شهريور يعني روزي كه ايران در اشغال روسها و انگليسيها در آمد) افتاد نشان از مقدمات استيضاح و حذف روحاني داشت ؟ به احتمال قوی همین . احضار روحاني به مجلس در اين شرايط يك ترفند سياسي بود ؟ آيا اين احضار كه با كنترل از راه دور ولايت فقيه صورت گرفته بود ، آب ريختن بر روی خاكستري بود كه آتشش در حال شعله ور شدن است ،آيا مي توان گفت وقت خريدن بود و تا زمان را ترمز کنند و يا از اين ستون به آن ستون رفتن بود تا جامعه را آرام تر كنند؟ ولی کار با این سیاستها هم درست نمی شود! چون روحاني با قولهايي كه قبلن داده بود تا بتواند گرد وخاکی و یا غوغايي بپا كند. امما همه تو خالي از آب در آمد و به نفع ولايت فقيه تمام شد. مردم هم این بار از حقه های روحانی بیشتر سر در آوردن بله همه چیز به نفع ولایت فقیه تمام شد،در نظام ولايي مگر مي توان انتظاري هم جز اين داشت ؟ رژيم ولايي در پيچي لابيرانتي (خطرناکتر ازپیچ های دره حیران) گير كرده است احضار روحاني يكي از راههاي عبور از اين پيچ خطرناك است كه رژيم گرفتار شده است.و می توتن گفت این احضار از يك طرف روحاني و خامنه اي را متحدتر نشان داده البته مدت مدي است كه روحاني را مطيع تر و نزديكتر به خامنه اي شده است ، از طرفي دیگر مجلسي كه در اختيار خامنه اي است او را تهديد مي كند و حتا احتمال فرستادن شدن پرونده دولت اعتدال به قوه قضاييه را نشان ميدهد كه در پي آن استيضاح رئيس جمهور را دنبال كنند!حال بايد ديد اين جنجالي كه مجلس براه انداخته است به كجا مي انجامد آيا دولت مي تواند اقتصاد كشور را سر و سامان دهد ؟ هرگز، آيا پولها و طلاهاي كه از كشور بیرون رفته به ايران بر مي گردد؟ هرگز ! آيا حقوق و معوقه هاي گارگران و آموزگاران و ... به آنها باز خواهد گشت ؟ هرگز ! آيا رژيم ولايت فقيه دست از حمايت تروريستها برمي دارد و به صدور تروريست پايان خواهد داد؟ هرگز ،این یکی چهل است خوراک سیاسی است . چرا چون با اين روش چهل سال است حكومت مي كند و دنيا ( شرق و غرب) هم از دولتهاي جورواجورشان حمايت كرده است پولهاي بلوكه شده و باد آورده را گرفته و دشمن هاي فرضي نشان رفته است . آيا اين جنجال دوباره مي تواند سهم درياي مازندران را باز پس گرفت و از حراج كيش و ماهي هاي آبهاي گرم جنوب جلو گيري كند ؟ هرگز! وضعیت بذ اقتصادی این فرصت را به رژیم نمی دهد آيا دولت اعتدال ، پولهاي مالباختگان را باز پس گرفته به آنها باز مي گرداند؟ هرگز ! دولت ورشکسته است و رانت خواران را بیشتر تقویت می کند .هزاران مورد ديگر ... هم هست که به بعد موکول می کنیم . تمامي هموطنان بايد به اين موارد توجه كنند هزاران ، هزار ديگر! درواقع مي توان گفت احضار روحاني يك جنگ قدرت بود كه خبر از زلزله هاي سياسي در كشور ميدهد شايد هم پس لرزه هاي اين حوادث روحاني را به استيضاح و حتا حذف آن آماده مي كند. خيلي از كاربران همانطور كه ديديم اين احضار روحاني را به رينگ بوكس و گوشه رينگ بردن روحاني مي دانستند و حتا تير خلاصي كه شايد بزودي بر گيجگاه روحاني شليك شود!به وزير خندان روحاني هم بايد گفت :" اين انتخاب مردم نيست خودتان انتخاب كرده ايد." مردم سرنگوني كل ، جمهوري فاشيستي مذهبي را ميخواهند..