پشت پرده سياست ولايت فقيه، مذاكره با آمريكا ! _ عباس رحمتيرژيم ِولايت فقيه با تفكرات ِفاشيستي مذهبي خود قصد دارد و هميشه سعي كرده بيشتر معاملاتش را پنهانى و پشت پرده ای انجام دهد اين بار هم همچون گذشته با ترامپ رئيس جمهوري آمريكا كه معامله گر حرفه اي است قصد دارد، بدور از چشم مردمان ايران و جهان انجام دهد تا بحران كنوني اش را پشت سر بگذارد. رژيم ايران هميشه خواسته است ، دست بالا را داشته باشد ، ولي هميشه استراتژيك ، ضربه را دريافت كرده است .بارزترين ضربه و خفت و خواري آن در پيمان و يا قطعنامه ٥٩٨ بود كه در پايان جنگ هشت ساله ايران و عراق، خميني را مجبور كرد،تا از موضع ضعف "جام زهر " را سر بكشد! چرخش ديگر براي ماندن ، واگذار كردن سهم پنجاه درصدي درياي خزر و فروش نفت ارزان به غربي ها براي حفظ نظام از بارزترين خيانتهاي ديگر اين رژيم است. خيانت بعدي رژيم ، چرخش قهرمانه یعنی،برجام بود. هدف برای ساختن بمب اتم بود. مخارجي كه براي غني كردن اورانيوم هزينه كرده بود ،تمامی قرائن حاکی از حرکت ایران بسوی فراهم کردن امکانات و در اختیار گرفتن اجزاء لازم برای تولید بمب اتمی بود. این هدف را ایران در دو مسیر متفاوت تولید پلوتونیوم و تولید اورانیوم آن زمان و یا تاکنون دنبال کرده است. وسیله پرتاب موشکی آن را نیز هم اکنون در اختیار دارد تمامي مخارج ساختن بمب اتم ، ميلياردها دلار پول بي زبان است كه سر به فلك مي زند،ساختن بمب اتم در يك قدمي متوقف ميشود تا اينكه رژيم برجام را امضاء مي كند! تمامي اين هزينه ها را مردم ايران با پوست و گوشت خود ، پرداخت کرده اند. طولي نمي كشد برجام توسط ترامپ ،رئيس جمهوري امريكا،لغو ميشود و تحريم هاي شديدتري إهمال مي شود. از سپاه و نهادهاي سركوب تا سران رژيم، تحريم ها را بخوبي حس مي كنند. تمامی اینها در لیست تروریستی آمریکا قرلر می گیرند. در حال حاضر ،تلاشهايي كه محمد جواد ظريف وزير ماله كش رژيم انجام ميدهد نشان از به زانو در آمدن مقامات نظام ولايي است . نمونه اينكه ظريف سراسيمه خود را به فرانسه ميرساند تا در نشست جي ٧ شركتش دهند بعضي ها هم مي ميگويند در خواست ١٥ دقيقه اي ملاقات با ترامپ را كرده بود كه از جانب ترامپ رد شد! ترامپ گفته است با روحاني و يا خامنه اي مي توانيم ديدار داشته باشيم ! گوئيا ظريف (ماله كش اعظم ) حامل نامه خامنه اي بوده است تا انرا بدست ترامپ برساند احتمالن ظريف اين وقت را براي دادن نامه خامنه اي درخواست كرده است! امير طاهري روزنامه نگار ارشد در حساب كاربري خود نوشت : " در ٦ ساعت گذشته پيامهايي با قيل و قال گونه بسياري در مورد ملاقات ترامپ با روحاني دريافت كرده ام ، ما نبايد در مورد مسائلي كه از دست ما خارج است متمركز شويم مبارزه مردم براي آزادي ( ايران) مباني بر آت چيزي نيست كه ترامپ انجام ميدهد حتا اگر مانند دوره " اوباما" با رابطه اي عاشقانه برقرار كنند، مبارزه ما (بر عليه رژيم ) ادامه خواهد داشت.
داستان چيست ؟
آيا اين استيصال يك رژيم نيست ؟ آيا اينكه روحاني همان فريدون سابق، بخشنده ي نفت ايران به فرانسه ، چين ، كره و...يك خائن به سرمايه هاي ملي ايران نيست ؟ اين سرمايه ملي است چرا از كيسه خليفه گاه به لبنان و گاهي به عراق و حالا هم به فرانسه هديه مي دهد؟ او به مكرون رئيس جمهوري فرانسه مي گويد ؛ "امانوئل مكرون" جان برادر،آتش بيار معركه اگر مذاكرات با آمريكا را ترتيب دهي ، ما نفت رابه توتال شما به نصف قيمت واگذار مي كنيم. بايد گفت ؛ فرانسه هر زمان كه از محاسبات دستگاه فكري اينچنيني طرفداري كرده است يعني از روشي بنام International پيروي مي كند، فرانسه در زمينه سياست خارحي ، غير قابل اعتمادترين سياست ها را اتخاذ مي كند و منافع ملي در صدر كارهايشان قراردارد كه براي رسيدن به آن تن به هر ذلّتي مي دهد! حال فرانسه با همين سياست تلاش دارد، آمريكا را به ملاها نزديك كند.
سران رژيم با تمامي شيطنتها گفته اند ترامپ شيطوني نكند و يك پيام آرامي بدهد تا بعد گفتگو ي خامنه اي را به آرامي آغاز كنيم ! در اين رابطه محمد جواد ظريف در فرانسه درخواست پانزده دقيقه وقت براي ديدار با ترامپ را كرده بود ولي ترامپ قبول نكرده بود! اين درخواستهاي ملتمسانه حكايت از زبوني يك نظام فاشيستي دارد و ترامپ هم از فرصت استفاده كرده است مي گويد؛ " پولي به ايران داده نمي شود " امما مي خواهيم كه رژيم ايران دست از تروريست بردارد ترامپ بارها گفته است رژيم بايد از پرتاب موشك هاي دور دست بردارد تا اسرائيل نفس راحتي بكشد! قبلن نوشته ام ، ترامپ قصد گرفتن تمامی موشکهای ایران را دارد همان کاری که در کره شمالی دنبال می کند.
با تمامي ، خواهش هاي ملتمسانه رژيم خصوصن دولت تدبير و اميدش،که تضاد فاحشی در صحبتهای هفته گذشته اش ذیذه می شد. حال، خامنه اي ، براي مصرف داخلي و نيروهاي سركوبگرش مرتب مي گويد مذاكره نخواهيم كرد ! امما روحاني يك روز شرايط مذاكرات را مطرح ميكند و مي گويد ؛ تنها راه نجات ما مذاكره است و براي حفظ نظام اگر لازم باشد مذاكره خواهيم كرد( حفظ نظام از اُعجوبة واجبات است- خميني ) امما ،روز بعد با الهام گرفتن از خامنه اي مي گويد ؛ عكس يادگاري گرفتن با روحانی براحتي هم ميسر نيست يعني اينكه مذاكره مي كنيم بدون عکس !در ادامه می گوید : شايد عكس با ترامپ را با "فتوشاپ "درست كنيد، اين تغيير موضع روحاني به فاصله يك روز ، نشان از مهره ی ولایت فقیه و بی اختیار و گماشته بودن رئيس جمهور در ايران را دارد! امما باز همين روحاني است كه مي گويد تحريم را برداريد! تا مذاكرات را آغاز كنيم ! چنين موضعي از جانب روحاني در حالي است كه خود مي داند اين امتياز را به كره شمالي هم نداده است و به رژيم آخوندي كه صدور تروريست در صدر برنامه هايش قرار دارد هم نخواهد داد!
اقتصاد ورشكسته:
وضعيت اقتصادي رژيم طوري شده است كه آش را با جاش را مي بلعد ، توليد نفت ايران با فروش روزي صد هزار بشكه در روز به كمترين تعداد، در طول تاريخ نفتي ايران رسيده است به همين دليل است كه كشتي بزرگ نفتكش كه با بارش روي آبها سرگردان بود را به يك پنجم قيمت مي فروشد!( احتمالن كار سپاه بوده است که آتش به مال مردم زده است ) اختلافات بين اصولگرايان با دولت بالا گرفته بطوری كه در بازار ارز و طلا هم تاثير گذاشت. وضعيت اقتصادي ايران بسيار خراب است . اقتصاد ورشكسته همچون جنازه اي است كه روي زمين نفس هاي آخرش را مي كشد. رژيم بدنبال آن است كه با حقه و فريب، ارزهاي در دست مردم را بدست آورد ! اقتصاد بيمار ايران هم چنان بدون برنامه لنگان و خیزان به كار خود ادامه مي دهد و قدمي ديگر به ونزويلايي شدن كشور نمانده است . خط فقر به ٧ ميليون تومان رسيده است و روزي نيست كه در گوشه و كنار ايران از مالباختگان و كارگران و پرستاران و... خيابانهاي شهر را به اشغال خود در نياورند ، دولت زير فشارهاي تحريم تواني ندارد،دزدي ها روزبروز آشكارتر مي شود رژيم تخم مرغ دزدها را دستگير كرده و دادگاه هاي علني تشكيل مي دهد وضعيتي مانند روزهاي آخر هر ديكتاتورها در ایران حاکم است ، ديدگاههای مردم نسبت به رژيم بهتر شده است و حضور شان بيشتر از گذشته نیز شده است، امما كافي نيست! به همين دليل رژيم مي خواهد باب مذاكرات را با آمريكا باز كند تا بتواند اين مقطع را از سر بگذراند.اوضاع هر طور بچرد به نفع مردم است .
برداشتن تحريم ها امري محال است!
روحاني مي گويد مذاكره ! ولي ابتدا تحريم لغو شود،چنين درخواستي از سوي "كيم جون اون"رئيس جمهور كره شمالي هم شده بود كه با جواب منفي آمريكا (ترامپ )روبرو شد،البته "كيم جون اون دلير" تاب تحمل دوري "ترامپ "را نداشت تا اينكه در سفر بعدي از ترامپ خواست به كره شمالي پا نهد و عكس يادگاري بدون فتوشاپ و بدون روتوش را هم با "كيم جون اون" بگيرد اين خود يعني مذاكرات با تحريم در آينده شكل خواهد گرفت! این دقیقن همان راهي است كه جمهوري اسلامي هم خواهد رفت چه با دولت روحاني و چه بي دولت تدبير و اميد! روحاني و خامنه اي بدانند مذاكرات ايران و آمريكا ، در پشت درهاي بسته هم امکان نخواهد داشت، نامه اي كه ظريف به فرانسه برده بود شايد مخفي بود،امما خبرش به بيرون درز كرد . مذاكرات بعدي بايد در مقابل دوربين ها نشان داده شود يعني همه چيز جلوي دوربين ها صورت مي گيرد. و اين نگراني است كه خامنه اي را آزرده خاطر كرده است. او فكر مي تحريمها برداشته خواهد شد و مذاكرات پشت پرده و اتاقهاي درهاي بسته انجام خواهد گرفت! خامنه اي مرتب به مردم دروغ مي گويد و در روياهايش ميخواهد مذاكرات با آمريكا را پشت پرده و در اتاقهاي بسته انجام دهد! چون روزي گفته بود نه جنگ ميشود و نه مذاكره صورت خواهد گرفت! جنگ شايد صورت نگيرد ، امما مذاكره با آمريكا صورت خواهد گرفت ، امما با تحريمها !!
بزرگ ترين رژيمِ دروغگودرجهان!
مي گويند دروغگو فراموش كار مي شود سران رژيم از يك طرف به مذاكره اشاره دارند و از طرفي ديگر انبارهاي حزب الله را پر از موشكهاي دور برد مي كنند تا در مقابل اسرائيل عرض اندام كند اسرائيل هم از اين موقعيت بيشترين سود را برده و مي برد. اسرائيل تمامي گروههاي وابسته به رژيم در منطقه خاورميانه را بمباران كرده و مي كند ، در چنين موقعيتي نه تنها مواضع حزب الله بمباران و موشكباران ميشود كه حشدالشعبي را هم اين روزها بي نصيب از اين موشكهاي دور برد نگذاشته است ! بطوريكه فرماندهي ٨٥ حشدالشعبي بهمراه ٨ نفر ديگر كشته شده اند. نيروهاي قاسم سليماني ( حشد الشعبي ) كاملن شكست خورده و تقاضاي كمك ميكنند.حشدالشعبي و حزب الله و نيمي از اروپا ،موگريني و مكرون، قاسم سليماني و دهها تن ديگر مانند تريتا پارسي همه وارد گود شده اند تا رژيم پا به گور را نجات دهند . هر كدام با دروغ و فريب چهره رژيم را بزک کرده و طوري ديگر به جهان معرفي مي كنند. چنين كارهايي ، همه از دروغگويان بزرگ يعني سران جمهوري اسلامي و نيروهاي وابسته به آن است كه بر مي آيد.به مكرون و يارانش ، بايد گفت؛ روي اين رژيم فاشيستي حساب باز نكن اين همان أسب لنگي است كه شرط بندي روي آن با شكست سد در سد است ، به این شكست خود خامنه اي اعتراف كرده است ! در ضمن اين را موگريني و يارانش همه با هم تجربه كرده اند و نتيجه نداد، چون پايه و اساس اين رژيم بر دروغ و سركوب نهاده شده است. براي مثال: خامنه اي در ٤ ارديبهشت ١٣٩٨ گفته بود "تلاشي كه اينها مي كنند به جايي نخواهد رسيد، آنقدربه كه خودمان اراده مي كنيم مي توانيم نفت مان را صادر كنيم!" امما در ٣٠ مرداد ٩٨ با بي شرمي تمام مي گويد؛ " اختيار نفت در دست ما نيست ،دست توليد كننده نفت نيست!تحريم ها يك چيز عارضي است ! آنوقت هم كه تحريم نيست نفت در اختيار مصرف كنندگانِ گردن كلفت است ، اختيار نفت در دست آمريكا است و...! "جناب مكرون ملاحظه مي كنيد؟! همان موضوع دروغگو ست كه در فاصله كمتر از ٤ ماه تمامي حرفهايش را فراموش مي كند كه اگر بخواهيم همه حرفهايش را بيرون بكشيم دفتر هفتاد من كاغذ ميشود! ولي چيزي كه عيان است اعتراف ولايت فقيه مرجع تقليد جهان است !
نتيجه:
١- رژيم فاشيستي مذهبي هيچ راهي جز برگشت به جامعه بين الملي ندارد و آمريكا فعلن فشارهاي سياسي را روي رژيم زياد خواهد كرد تا به پشت ميز مذاكره باز گردد.
٢- در چنين موقعيتي كه رژيم تحت فشارهاي بين الملي است ، اسرائيلي ها به نيروهاي وابسته رژيم در منطقه رحم نخواهند كرد اين مرحله از هم اكنون آغاز شده است . اسرائيل تا آسمان ايران هم پهنباد هايش را فرستاده است!
٣- با مرور خبرها و خبرهايي كه كه در راه است ،در يك تسليم شدن زودرس در مي يابيم و آن، تسليم رژيم فاشیستی مذهبی در برابر آمريكا ست! سفر هاي بدون دعوت نامه وزير خارجه رژيم از طرف كشورهاي ميزبان نشان از دست و پا زدن رژيمي در بإطلاق است ، اين خود نشان مي دهد كه اروپايي ها هم دچار تضادهاي عمقي هستند كه دردهاي رژيم ِ پا بگور را درمان نخواهد کرد.اينها همه نشان دهنده مذاكرات با آمريكا است كه ممكن است پس از چهل سال عملي شود!
٤- اوضاع سياسي از هر طرف كه بچرخد و هرچه بيشتر رژيم به سركوب ادامه دهد ، اوضاع به عقب باز نمي گرد و مقاومت مردم علني تر خواهد شد، همه چيز به نفع مردم است . خروش مردم و گسترش شعار نويسي ها بر در و ديوار و تصاحب ديوارها در شهرهاي بزرگ و مصاحبه هاي علني مردم عادي در ويدئو كليب هاي مختلف، نشان از ريختن ترس مردم دارد بايد گفت رژيم در فاز سرنگوني است و مردم ايران در راه گذر از جمهوري اسلامي هستند.
٥- در اين ميان ترامپ ،چه بخواهد و چه نخواهد كه رژيم را تغيير دهد (Regime Cheng )مبارزه مردم هرروز گسترده تر خواهد شد و بقول دوستمان، حتا اگر مانند دوره" اوباما"رابطه اي عاشقانه بر قرار كنند، مبارزه ما ادامه خواهد يافت .
سخن پایانی را با مردم می نویسم : فراموش نكنيم آزادي را مجاني تقديم نمي كنند! آزاديِ ايران بهاء مي خواهد ، آزادي و دموکراسی برای ایران به هر بهائي مي ارزد، آزادي را برهر نوع ديكتاتوري و آپارتايدي ترجيح مي دهيم . بايد تمامي فكر و انديشه هايمان را براي آن بكار گيريم ، اطمينان داشته باشيم . راه سرنگونيِ رژيم فاشيستي مذهبي ،هموارتر از گذشته است ،براي رسيدن به آزادي و دموكراسي بيشترش طي شده است و تا هدف نهايي قدمي بيش نمانده است.