یک فعال صنفی کارکنان مخابرات خطاب به مدیرعامل این شرکت: استبداد سازمانی و افزایش فشار به کارکنان؛ موجب تشنج است

ایلنا
در پی پاسخ مدیرعامل شرکت مخابرات به سوال نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارکنان مخابرات منطقه تهران در نامه ای خطاب به این مقام مسئول خواستار رفع تبعیض و اجرای عدالت در مخابرات شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارکنان مخابرات منطقه تهران درپی ارسال پاسخ مخابرات به سوالات نادر قاضی پور در مجلس در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، خواستار توجه به مطالبات صنفی کارکنان مخابرات شد.

در این نامه آمده‌است: طرح مسائل و مشکلات صنفی کارکنان در مراجع نظارتی و نهادهای قانونی فرصت بازنگری و نقد عملکردهای منتهی به بحران را فراهم می سازد. سازمانی که از این فرصت بهره نبرد، دیر یا زود در مسیر افول قرار گرفته و باعث تضییع منابع جامعه و سرمایه‌های اجتماعی می‌گردد. پاسخ جنابعالی به سوال آقای قاضی‌پور نماینده محترم شریف شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی که طیناه شماره 140345/95/100 مورخ 18/11/95 به عنوان جناب آقای عادلی مدیر کل محترم دفتر وزارتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه گردیده، نمایانگر واکنش شتابزده و بدون تعمق شرکت مخابرات ایران در برابر خواست قانونی جامعه می‌باشد. مجال بیان مکشوف در رد توجیهات در نامه فوق الذکر نیست، کرارا درخواست تشکیل کمیته‌های هم‌اندیشی حل بحران گردیده که مع الاسف تاکنون از جانب مدیریت ارشد شرکت پاسخی دریافت نگردیده است.

در ادامه این نامه به مطالبات صنفی کارکنان مخابرات از جمله رفع تبعیض و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل اشاره شده و آمده‌است: استبداد سازمانی و افزایش فشار به کارکنان ، ایجاد کننده زمینه های تشنج سازمانی می باشد ، در این وضعیت سرمایه عظیم ملی شرکت مخابرات ایران نیازمند توجه ویژه مدیران است.

در پایان نامه آمده‌است: ضمن اعلام آمادگی مجدد برای هم اندیشی به منظور حل بحران‌های موجود، با تاکید بر مرام و مسلک علوی و حسینی، در صراط عدالت خواهی وحق طلبی خود از آنچه لازم است دریغ نمی‌کنیم و بدانید مسئولیت و تبعات هر اقدام صنفی کارکنان به شما باز می گردد.