خودکشی کارگر خودروسازی به خاطر افزایش فشار کاری و جابجایی محل کار

(تیتر از جنگ خبر)
ایلنا
منابع خبری ایلنا از مرگ غیر طبیعی کارگر یکی از شرکت‌های خودروسازی در روزهای گذشته خبر می‌دهند.

هویت این کارگر «حسن قاسمی» 36 ساله، متاهل و از اهالی شهرک «واوان» شهرستان اسلامشهر اعلام شده است.

از قرار معلوم مرگ این کارگر فنی که تا پیش از فوتش به مدت دوازده سال در استخدام یکی از شرکت‌های خودروسازی پایتخت بود در روز سوم شهریور ماه اتفاق افتاده است.

منابع ایلنا می‌گویند: چند هفته قبل از فوت آقای قاسمی، وی در محل کار خود اقدام به خوردن مقداری مایع شیمیایی می‌کند که همان موقع به واحد بهداری محل کارش منتقل و برای چند ساعت بستری شده و در نهایت با دریافت مرخصی، روانه منزل می‌شود.

این کارگر خودروسازی بعدتر توسط خانواده‌اش به بیمارستان‌های لقمان الدوله و لبافی نژاد منتقل شده است اما به دلیل عوارض ناشی از مسمومیت به کما رفته و در نهایت پیکر وی به بیمارستان مسیح دانشوری منتقل می‌شود.

گفته شده دلیل این اقدام کارگر ،واکنش در برابر افزایش فشار کاری و جابجایی محل کار بوده است.

به همین دلیل طی روزهای گذشته به درخواست کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران، واحد بازرسی اداره کار در انجام وظایف دوره ای خود از محل کار، کارگران کارخانه خودروسازی مورد نظر را نیز بازرسی کرده است که هنوز نتیجه رسمی آن اعلام نشده است.

کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران که از نهادهای صنفی کارگری استان تهران محسوب می‌شود همچنین از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزارت صنعت، معدن خواستار رسدیگی به شرایط کارگران خودروسازی شده است.