اعتراض کارگران معدن زغال سنگ طزره به پرداخت نشدن معوقات مزدی

ایلنا
صبح امروز کارگران معدن زغال سنگ طزره از زیرمجموعه‌های معادن زغال سنگ البرز شرقی نسبت به پرداخت نشدن دو ماه مطالبات خود معترض شدند.

منابع کارگری در معدن زغال سنگ طزره گزارش کردند؛ صبح امروز (۲۶ شهریور ماه) حدود ۶۰۰ نفر از کارگران شیفت صبح معدن زغال سنگ طزره از زیرمجموعه‌های معادن زغال سنگ البرز شرقی نسبت به تعویق دو ماه مطالبات مزدی خود معترض شدند.

کارگران معترض می‌گویند: مرتبا کارفرما وعده پرداخت مطالبات معوقه را می‌دهد اما در عمل هیچ خبری از پرداخت دستمزدها نیست به همین دلیل دست به اعتراض صنفی زده‌ایم.

کارگران مورد نظر می‌گویند؛ در گذشته نیز چنین وعده‌هایی دریافت کرده‌اند اما در آستانه بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها دیگر نمی‌توانند از عهده پرداخت هزینه‌های فرزندان محصل خود برآیند.

آنها می‌گویند؛ به دلیل مشکلات مالی دیگر قادر به گذران زندگی خود نیستند و اگر این وضعیت استمرار پیدا کند حتی توان ثبت‌نام بچه‌هایشان را در مدرسه ندارند.

کارگران مذکور مدعی هستند؛ بابت دستمزد تیر و مرداد طلبکارند و پیش از این دستمزد خرداد ماه خود را پس از سه ماه تاخیر در پنجم مرداد ماه، دریافت کرده‌اند.

تلاش خبرنگار ایلنا برای گفتگو با رئیس معدن طزره تا لحظه تنظیم این خبر بی‌نتیجه بود اما در ادامه پیگیری‌ها‌ی انجام شده، عبدالحسین کریمی (معاون معدنی شرکت ذغال سنگ البرز شرقی) که بر عملکرد معدن طزره نظارت دارد، با تایید خبر اعتراض کارگران به دلیل معوقات مزدی گفت: واحد زغال سنگ البرز شرقی از فروردین سال ۹۳ به ذوب‌آهن اصفهان واگذار شده به همین دلیل این شرکت درباره منابع مالی و پرداخت مطالبات کارگران تصمیم‌گیری می‌کند.

او با بیان اینکه طی چند روز آینده بخشی از مطالبات معوقه کارگران پرداخت می‌شود، افزود: در حال حاضر مدیرعامل شرکت پیگیر وصول مطالبات معوقه کارگران از شرکت ذوب آهن است.