اداره کار شهرستان شوش: اعتراض کارگران هفت تپه ممکن است تبعات غیر قابل جبرانی داشته باشد

(تیتر از جنگ خبر)
ایلنا
«رقیه محمودی» رئیس اداره تعاون کارو رفاه اجتماعی شهرستان شوش با تایید معوقات مزدی کارگران شاغل و بازنشسته مجتمع نیشکر هفت تپه، گفت: این کارگران از روز شنبه بابت پیگیری همین مطالبات در اعتراض صنفی به سرمی‌برند.
...
رئیس اداره کار شوش در ادامه بابیان اینکه کارفرما مکلف به پرداخت مطالبات معوقه آنهاست، تاکید کرد: اگر این کارگران هفت تپه مطالباتی دارند بایستی مطالبات خود را به صورت قانونی و با طرح شکایت پیگیری کنند.

به گفته وی، پیگیری از طریق اعتراض نه تنها زمینه سوء استفاده عده‌ای را فراهم می‌کند بلکه نتیجه بخش نیست و ممکن است تبعاتی غیر قابل جبرانی را به دنبال داشته باشد.

او در این خصوص گفت: در جلسه‌ای که روز گذشته با کارگران هفت تپه برگزار شد، کارگران از تخریب اموال محل کارشان در مجتمع هفت تپه از سوی افرادی نا‌شناس خبر دادند.
...
به گفته وی، کارفرمای مجتمع نی شکر هفت تپه با آغاز فصل بهربرداری نیشکر، پرداخت بخشی ازمطالبات معوقه کارگران را آغاز کرده‌است و پرداخت مابقی مطالبات تا به روز رسانی آن در ماه‌های آینده ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره کار شهرستان شوش با تاکید براینکه پیگیر مشکلات کارگران بازنشسته مجتمع نیشکر هفت تپه نیز هستیم در خصوص مطالبات آنها گفت: مطالبات کارگران بازنشسته هفت‌تپه در ارتباط با سنوات خدمتی آنهاست، آن‌ها مدعی‌اند کارفرما برای پرداخت مطالبات سنواتی آن‌ها چک صادر کرده ودر حال حاضر یک هفته از موعد چک‌ها گذشته است.
...
اوبا بیان اینکه از طرف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان، تمامی مطالبات کارگران هفت تپه به صورت جدی پیگیری می‌شود، افزود: در همین رابطه چندین بار با همراهی سایر مسئولان شهرستان در جلسات شورای تامین تصمیم گیری‌هایی شده است و بر همین اساس در آخرین جلسه، مدیریت خصوصی مجتمع ملزم به پرداخت ماهی دو ماه از مطالبات کارگران شده است.

محمودی در خاتمه تاکید کرد:در ادامه پیگیری های مطالبات کارگران هفت تپه ، امروز نیز جلسه‌ای با مدیرعامل این مجتمع خواهیم داشت که امیدواریم مثمر ثمر باشد.