شهردار: حقوق و مزایای کارکنان شهرداری مهاباد به‌زودی پرداخت می‌شود

ایرنا
شهردار مهاباد گفت: مجموع معوقات این شهرداری شامل حقوق پرسنل و بدهی تامین اجتماعی به زودی پرداخت می‌شود.

کامران فاتح مجموع معوقات این شهرداری ۳۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: از این مبلغ، ۱۷۰ میلیارد ریال شامل حقوق و مزایای کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی و مابقی (۱۹۰ میلیارد ریال) بدهی به تامین اجتماعی بوده که بخشی از آن مربوط به سال ۱۳۹۷ و بخشی نیز مربوط به سال جاری است.

وی با اشاره به پرداخت بخشی از معوقات کارکنان در روزهای اخیر، افزود: تمامی پرداختی‌های شهرداری به مدت ۴۵ روز متوقف شده تا معوقات کارکنان شهرداری از جمله کارگران فضای سبز، بخش خدماتی و کارگران قراردادی به طور کامل پرداخت شود و در این مدت برای تسریع در این امر برخی واحدهای شهرداری در شیف عصر و حتی شب نیز دایر خواهد بود.
...
معوقات شهرداری به ویژه حقوق و مزایای کارکنان آن یکی از مشکلات مهم این نهاد به شمار می‌رود که طی یکسال گذشته با آن دست به گریبان بوده است.

بودجه سال ۱۳۹۸ این شهرداری ۶۱۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است که این رقم نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش دارد؛ بیش از ۶۰ درصد بودجه سال جاری جهت هزینه خدمات شهرداری و پرسنل و ۴۰ درصد باقیمانده نیز برای اجرای پروژه‌های عمرانی شهر در نظر گرفته شده است.

شهر ۱۸۲ هزار نفری مهاباد دارای ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومترمربع مساحت بوده و از سال ۱۳۰۶ بلدیه یا شهرداری در آن راه‌اندازی شده و «کامران فاتح» چهل و سومین شهردار این شهر است.