اعتراضات دانش‌آموزی در شهرهای مختلف


دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ – ۳ مه ۲۰۲۱
طی سه روز گذشته دانش‌آموزان در شهرهای مختلف در اعتراض به برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند. اصفهان، یزد، شهرکرد، شهریار، نجف‌آباد و قزوین از جمله شهرهای برپایی تجمعات اعتراضی دانش‌آموزی بودند.
مجازی کردن آموزش از جانب آموزش و پرورش که بدون زیرساخت‌های مناسب صورت گرفت موجب شد بسیاری از دانش‌آموزان اساسا از تحصیل محروم شوند و کیفیت آموزش برای اکثر دانش‌آموزان افت شدیدی داشته باشد. آموزش مجازی تبعیض آموزشی را در ایران دوچندان کرد. اکنون در این شرایط می‌خواهند امتحانات پایه نهم و دوازدهم را به صورت حضوری و هماهنگ برگزار کنند.
این نحوه‌ی امتحان گرفتن، علاوه بر تشدید شکاف و تبعیض آموزشی جان دانش‌آموزان را به خطر می‌اندازد.
دانش‌آموزان با تجمع و راه‌اندازی کارزار به بازی با سلامتشان اعتراض کرده‌اند.
روز دوشنبه 13 اردیبهشت،جمعی از دانش آموزان پایه دوازدهم اهوازبرای اعتراض به امتحان حضوری مقابل آموزش و پرورش ناحیه 2کلانشهر اهواز تجمع کردند.
تجمع کنندگان شعارمی دادند:ما را به تقلب متهم نکنید»
روز دوشنبه 13 اردیبهشت،جمعی از دانش آموزان پایه‌های نهم ودوازدهم استان یزد هم با تجمع مقابل اداره کل آموزش و پرورش و سردادن شعار«امتحان حضوری نمی خوایم نمی خوایم» اعتراضشان را بنمایش گذاشتند.
روز شنبه 11 اردیبهشت،جمعی از دانش آموزان پایه‌های نهم ودوازدهم استان اصفهان برای بنمایش گذاشتن اعتراضان نسبت به امتحان حضوری با توجه به شیوع بیماری کووید 19 دست به تجمع مقابل اداره کل آموزش و پرورش در کلانشهر اصفهان زدند.