رئیس سابق سازمان انرژی اتمی: قطر گاز ما را می دزدد

ایسنا
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی با تاکید بر اینکه باید در حوزه انرژی های تجدیدپذیر عالمانه و عمیق تر فعالیت کرد، گفت: کار مطالعاتی دقیق و حساب شده می تواند نتیجه معقولی را در تولید انرژی تجدیدپذیر حاصل کند.

دکتر علی‌اکبر صالحی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: نمی‌توان داخل چهار دیواری نشست و صحبت از تکنولوژی و توسعه کرد. کشوری نظیر قطر در دو سال آینده قرار است ۵۰ درصد درآمد خود را از فروش LNG افزایش دهد و این میسر ممکن نخواهد شد مگر با تکنولوژی و جای خالی تکنولوژی در ایران موجب شده است که قطر اقدام به ربایش گاز ایران کند.

وی تصریح کرد: در موضوعی نظیر اختلاس، صدای مردم در می‌آید و همه معترض می‌شوند، ولی چرا وقتی میلیون‌ها دلار گاز و نفت ایران توسط کشور‌های دیگر از مخازن مشترک گازی و نفتی ربایش می‌شود صدای کسی در نمی‌آید. در حالی که با بهره گیری از تکنولوژی و در سایه تربیت نیروی انسانی با تقویت روابط بین‌الملل می‌توانیم از منابع گازی و نفتی خودمان به طور کامل استفاده کرده و به درآمد ملی بیفزاییم.

وی افزود: گرچه اقدامات خوبی در این بخش صورت می‌گیرد، اما این اقدامات در حدی نیست که نیاز‌های یک کشور را برآورده کند که دلیل آن وجود یک سری محدودیت‌ها از جمله محدودیت در ارتباطات بین المللی است.