نماینده خامنه ای در استان فارس: برای مقابله با بی حجابی سامانه «مردم رسی» راه انداختیم

دیده بان ایران، ۴ فروردین
...
آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نمازجمعه امروز شیراز اظهار داشت: امروز‌ که روز چهارم سال جدید است همه ما می‌بینیم که رهبر معظم انقلاب بر علیه شیطان لشکرکشی می‌کند و امسال را سال مهار تورم و رشد تولید نام گذاشته است.

آیت الله دژکام با اشاره به برنامه‌ریزی شیطان برای فقر و ناتوانی، گفت: رهبر معظم انقلاب تاکید می‌کند که اولویت اول کشور اقتصادی است و شعار سال مهار تورم و رشد تولید است؛ لذا لشکرکشی بر علیه شیطان را، ولی امر دارد انجام می‌دهد و همه ما بایستی در شب‌ها و روز‌های ماه رمضان در دعا‌های خود از خدا بخواهیم و خود تلاش کنیم و لشکر کشی را شروع کنیم.
...
آیت الله دژکام در ادامه با تصریح بر اینکه فحشا ابزار شیطان است و روی آن کار می‌کند، گفت: شیاطین جن و انس برای اینکه فحشا را در جامعه ما رواج دهند کار می‌کنند و آنچه که مهم است مردم، بی حجابی مقدمه خیلی از فحشا است و باید با این بی حجابی مقابله شود و مقابله را سازماندهی کردیم.
...
امام جمعه شیراز گفت: بی حجابی مقدمه بسیاری از فحشا است و باید با آن مقابله شود و طبق فرموده رهبر انقلاب ، وظیفه تذکر زبانی به عهده همگان است.

آیت الله لطف الله دژکام با بیان اینکه شیراز در این موضوع پیشقدم شده است، افزود: برای مقابله با بی حجابی سامانه‌ای با نام مردم رسی توسط نهادی مردمی راه اندازی شده است و مردم در آن سامانه مباحث خود را در خصوص بی حجابی و کشف حجاب متذکر می‌شوند و افرادی که آموزش نحوه تذکر و برخورد با بی حجابی را دیده اند، موارد را بررسی می‌کنند.

آیت الله دژکام ضمن قدردانی از اصناف، اظهار کرد: کلانشهر شیراز همواره پیشقدم در کار خوب است و این حرکت مردمی باید تقویت شود و مؤمنین باید حمایت کنند تا به نتیجه برسد. این کار همگانی است و نباید انتظار داشته باشیم فقط تعدادی پلیس مسئول این کار باشند، تذکر لسانی کار خودمان است و واجب است تذکر دهیم.
...
وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب تصریحا در پیام آغاز سال جدید فرمودند که مسئله زیاد داریم، اما اولویت این است. برخی خیال می‌کنند اگر اولویتی را مشخص کردیم دیگر مسئله‌ای نداریم؛ خیر، مسئله زیاد است، اما اگر کسی را پیدا کردیم که در اولویت گذاشتن به این مسائل، مسئله دیگری را اولویت قرار داد مخالف ولایت فقیه است. هر کس می‌خواهد باشد، مسئول باشد یا غیر مسئول باشد و به هر بهانه‌ای باشد اشتباه می‌کند. دو دستگی و تفرقه که شد کار خراب می‌شود. همه یک صدا و یک فریاد که رهبری فرموده است با مهار تورم و رشد تولید پشت شیطان را بشکنید.
...
وی بیان کرد: کاسه‌های داغ‌تر از آش هستند و به جای اینکه در اطاعت از، ولی خود فرمانبرداری کند و کار دین را جلو ببرد خودش را یکی حساب کرده است و حرف دیگری می‌زند. این کاسه‌های داغ‌تر از آش به فرموده حضرت حافظ "عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری"، مراقب باشند کاری نکنند که لطمه به دین بخورد و در روز قیامت و در دادگاه عدل الهی نمی‌توانند جواب دهند. بگذارند آنچه، ولی امر می‌گوید اجرایی و عملیاتی شود و در ادامه خواهید دید که سایر مسائل هم حل می‌شود، رهبری فرمودند اگر این حل شود خیلی مسائل دیگر حل می‌شود.


...