وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش یمن از حمله پهپادی حوثی‌ها جان سالم به در بردند

العربیه
محسن الداعری، وزیر دفاع یمن و صغیر بن عزیز، رئیس ستاد ارتش این کشور، شنبه‌ 5 فروردین از حمله پهپادی شبه‌نظامیان حوثی به کاروان آنها در منطقه الکدحه در جنوب شهر تعز، جان سالم به در بردند.

به گفته منابع نظامی، بر مبنای آمار اولیه، در این حمله پهپادی حوثی‌ها، یک سرباز کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

منابع مزبور تاکید کردند که وزیر دفاع، رئیس ستاد ارتش، استاندار تعز و همراهان آنها از این حمله که منجر به آتش‌گرفتن یک خودرو شد، جان سالم به در بردند.

کاروان حامل این مقامات نظامی و استانی یمن از شهر المخا در ساحل غربی استان تعز به سمت این استان که از 9 سال پیش در محاصره شبه‌نظامیان حوثی است، در حرکت بود.

حمله به کاروان حامل وزیر دفاع با حمله پهپادی دیگری از سوی شبه‌نظامیان حوثی همزمان بود که مواضع نیروهای دولتی در غرب شهر تعز، مقر موقت استانداری در مرکز شهر و مناطق مسکونی را هدف قرار داد.


نشست نظامی مشترک در شهر المخا

این در حالی بود که ابزارهای مناسب برای مقابله با تشدید نظامی شبه‌نظامیان حوثی و هماهنگی میان جبهه‌های مختلف، شامگاه جمعه در نشست نظامی مشترک در شهر المخا، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این نشست به ریاست طارق صالح، از اعضای شورای ریاستی یمن و با حضور وزیر دفاع، استانداران تعز و الحدیده، رئیس ستاد ارتش، فرماندهان محورهای تعز، البرح و الحدیده و هیئتی از ائتلاف عربی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، در این نشست درباره تدوین گام‌های عملی به منظور تقویت و ارتقای هماهنگی میان جبهه‌های مختلف برای مقابله با تشدید تنش شبه‌نظامیان حوثی، بحث و گفت‌وگو شد.

عملیاتی‌شدن همه ظرفیت‌ها، تامین و آمادگی نیروها بر اساس برنامه‌ای یکپارچه و همه‌جانبه به‌منظور احراز آمادگی تمام‌عیار برای مرحله بعدی و مقابله با هرگونه اقدام حوثی‌ها در راستای بی‌اثر کردن تلاش‌های جاری برای برقراری آتش‌بس، از دیگر محورهای مورد بحث در این نشست بود.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی تروریستی، طی روزهای گذشته، تهدیدهای خود را به هدف از سرگیری جنگ از طریق سخنان تحریک‌آمیز فرماندهان و تحرکات میدانی تشدید کردند.