مرگ مشکوک یک معترض پس از آزادی؛ آرش فروزنده «با نوشیدن آب در بازجویی» مسموم شد

صدای آمریکا
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۱-March 26, 023

منابع خبری از مرگ مشکوک آرش (میلاد) فروزنده، معترض اهل آبادان، پس از آزادی از یکی از بازداشتگاه‌های جمهوری اسلامی گزارش می‌دهند.

گفته می‌شود آرش فروزنده پس از نوشیدن آبی که در بازجویی به او داده بودند، دچار مسمومیت شد و جان باخت.

بنا بر مطالب منتشر شده در حساب اینستاگرام آقای فروزنده، او در اعتراضات سراسری فعال بود و برای تدوین فراخوان‌ها، راه‌کارهای تحلیلی ارائه داده بود.

View this post on Instagram
A post shared by Foruzandeh‌ (@milad.arash)

سوران منصورنیا، برادر برهان منصورنیا از معترضان کشته شده در آبان ۹۸، تأیید کرده که آرش فروزنده را می‌شناخت و چندین بار با او «هم‌صحبت» شده و درباره «فراخوان‌ها و تجمعات» با او گفت‌وگو کرده بود.

به گفته آقای منصورنیا، آرش فروزنده اهل آبادان و ساکن تهران بود و «انسانی شریف» بود که «در شش ماه گذشته همراه با مبارزه در کف خیابان برای زن زندگی آزادی در دنیای مجازی هم بسیار فعال بود.»

او می‌گوید این معترض جان‌باخته، «چندین بار» نیز «اعتصاب غذا کرد» که یک مورد آن اعتصاب غذای ۱۸ روزه «برای درخواست تشکیل ائتلاف» بود.

سوران منصورنیا تأکید می‌کند: «۱۹ اسفند آرش با من تماس گرفت و گفت که نیروهای لباس شخصی او را ربوده و پس از چند ساعت بازجویی گفتەاند که اشتباهی او را بازداشت کردەاند. ولی در حین بازجویی به او یک بطری آب داده بودند و او نیز آب را نوشیده بود؛ اما آرش بعد از آن دچار مسمومیت شدید شد کە او را مجبور کرد پیاپی به بیمارستان مراجعه کند.»

به گفته او، «در کمال ناباوری آرش فروزنده در ۲۸ اسفند و بر اثر همین مسمومیت جان باخت.»