روزنامه شهرداری تهران: تمجید رهبر از مجلس با تعبیر «ساده‌زیست» برای مردم کمی اعجاب‌آور بود

اعتمادآنلاین
روزنامه همشهری با اشاره به تعریف و تمجید آیت‌الله خامنه‌ای از نمایندگان مجلس یازدهم به این سوال پاسخ داده که چرا بین مجلسی که رهبری از آن تمجید می‌‌‌‌کند با مجلسی که در اذهان مردم نقش بسته فاصله وجود دارد؟

رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی درحالی از مجلس، تعریف و تمجید کردند که شاید استفاده از برخی تعابیر در نگاه نخست برای مردم کمی اعجاب‌آور بود. تعابیری نظیر «ساده‌زیست»، «متواضع» و «رفتارهایی غیر از اشرافی‌مآبانه» به‌ویژه بعد از حواشی شاسی‌بلندها، در کنار تأکید چندباره بر انقلابی بودن این مجلس، تنها بخشی از نکات مهمی بود که معظم‌له در این دیدار مورد استفاده قرار دادند. اما در این بین یک سؤال مهم وجود دارد؛ اینکه به‌راستی چرا بین مجلسی که مقام‌ معظم‌ رهبری از آن تمجید می‌کنند با مجلسی که در اذهان مردم نقش بسته، این ‌همه فاصله وجود دارد؟! برای پاسخ به این سؤال باید یک گزاره قدیمی را بار دیگر متذکر شد و یاد کرد: رسانه، رسانه، رسانه و باز هم همان همیشگی!

این روزنامه سپس نوشته است: به‌عبارت دیگر رهبر معظم انقلاب قطعا از واقعیت عملکرد مجلس باخبرند که اینگونه آن را مورد تمجید قرار می‌دهند؛ وگرنه همه خوب می‌دانیم که آقا با احدی تعارف ندارند و هرجا کم‌کاری یا اهمالی ببینند، صریحا تذکر می‌دهند. پس آقا از عملکردی باخبرند که احتمالا مردم از آنها بی‌خبرند. علی‌ایحال این گزاره تنها یقه مجلس را نگرفته و دولت نیز از این خطر هرگز در امان نیست. هر انسان منصفی اگر کمی به مجلس یا ارکان دولت نزدیک باشد به‌ خوبی در می‌یابد که جریان انقلاب شبانه‌روز مشغول خدمت و خدمت‌رسانی است، اما این خدمت تا زمانی که به چشم‌ نیاید، در دل مردم بذر امید نکارد و چشم آنها را روشن نکند، بی‌فایده است و برکت نمی‌کند.