نامزد اصلاح طلبان در صداوسیما: قرار نیست برنامه جدید بدهیم، سیاست‌های مقام رهبری مشخص است

انتخاب
مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در اولین برنامه تبلیغاتی خود در رسانه ملی حضور یافت.

پزشکیان درباره برنامه هفتم در چه جایگاهی قرار دارد گفت: من در ثبت نام ریاست جمهوری گفتم نما قرار نیست برنامه جدید بدهیم سیاست‌های مقام رهبری مشخص است برنامه کارشناسی دولت انجام شده و تبدیل به دولت شده در مجلس تصویب شده و الان باید اجرایی شود. الان با شما که صحبت می‌کنیم برنامه اجرایی نشده است و نتوانستیم ان هدف‌ها را اجرایی کنیم. اولویت سیاست‌های کلی است.

وی افزود: معمولا دولت‌ها وقتی برنامه اعلام می‌کنند قطعا کارهای کارشناسی صورت گرفته است. هم از نظر منابع مالی و انسانی پیش بینی صورت گرفته است وظیفه این است که دولت با برنامه‌هایی که صورت گرفته پیش بگیرد. سعی کنیم درست و دقیق برنامه را اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: مشکلی که ما در دولت‌ها داریم برنامه و مسیر را عوض می‌کند از تظر علمی راه مشخص شده است وظیفه ان کسی که انتخاب می‌شود باید راه را ادامه دهد اگر نامناسب است باید کارشناسی مناسب انجام دهم و اصلاح کنیم.

وی افزود: ما در جهت رساندن به این اهداف باید ۳ اصل را مراعات کنیم مسئولیت پذیری و مسئول راه مسیر است و داشتن اصول است. در هیچ کدام از دولت‌ها اصول نداشتند. هیچ در دنیایی سیستم را از هدف دور می‌کند. مدیریت منابع انسانی پرداخت بر اساس کار است. اگر می‌ایم در سیستم کاری پرداختی بر اساس عملکرد بر اساس نیروی انسانی داشته باشم ما را به هدف می‌رساند. قرارداد بستن استراتژی است یا مدیریت عملکردی است باید در روش اجرا بین نیروهای انسانی تفاوت کار قورت بگیرد.بابد مدیری که انتخاب می‌شود ما را به هدف برساند اگر نشد باید پاسخگو باشد.

علت اینکه ما را نتنوانستیم به اهداف برنامه نرسیدیم این بود که در برنامه ششم به ۲۵ درصد هم نرسید یعنی مدیران راه را بلد نبودند. هدف را نباید گم کرد.
...
من تصورم این است که دولت با کار کارشناسی برنامه را نوشته است. ما باید موانع تولید را برداریم. آیین‌نانه‌هایی که گره ایجاد کرده باز کرده و به هدف برسانیم، مسئولیت پذیری، اقول و پاسخگویی قطعا ما را باید به هدف برساند.

وی افزود: ما باید طبق دستورالعمل راه را برویم. وظیفه سیاستگذار این است که نظارت را به درستی انجام دهد تا مسیر را درست برود و اگر نرفت بگوییم انحراف می‌روید. من در مجلس قبل سوالی از وزیر داشتم که چرا برنامه را اجرا نمی‌کنید اما دو سال مسکوت گذاشت.
...
پزشکیان افزود: برنامه‌ریزی من، همان برنامه‌های دولت است؛ ما باید نگاهمان را اصلاح کنیم. من باید با مردم آشتی کنم. سیستم و مدیران ما باید مردم را به عنوان سرمایه‌‌های این مملکت ببینند.