بازداشت ۲۹ نفر در شیروان به اتهام «شیطان‌پرستی»

رادیوزمانه
خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، از بازداشت ۲۹ زن و مرد در شیروان به دلیل آن‌چه «شیطان‌پرستی» عنوان کرده خبر داد. بر مبنای این گزارش، ماموران در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر اینکه افرادی در یک باغ ویلا گرد هم جمع شده‌اند و «مشغول انجام مراسمات شیطان‌پرستی» هستند بلافاصله موضوع ‌در دستور کار قرار گرفت.

در این گزارش همچنین آمده که در بازرسی از مکان حضور این افراد «مشروبات الکلی، آلات شیطان‌پرستی و انواع مواد توهم‌زا کشف شده و افراد دستگیر شده اکثرا غیربومی بودند.»

اردیبهشت سال جاری، مرکز اطلاع‌رسانی سازمان اطلاعات فراجا اعلام کرد که نیروی انتظامی ۲۱۶ نفر را در شهرستان شهریار در استان تهران، به اتهام «اشاعه‌ی فرهنگ شیطان‌پرستی، بی‌بندوباری و برهنگی» بازداشت کرده است. در اطلاعیه‌ این مرکز آمده بود که ۱۴۶ نفر از از بازداشت‌شدگان مرد و ۱۱۵ نفر زن و سه نفر نیز «تبعه‌ اروپا» هستند.

جمهوری اسلامی دهه‌هاست که موسیقی‌های راک، متال، الکترونیک، رپ و نمادهای مرتبط با این موسیقی‌ها، مهمانی‌های تکنو و شکل‌هایی از سبک‌ زندگی جنسی و جنسیتیِ آزادانه را به پدیده‌ نامعیّنی به نام «شیطان‌پرستی» نسبت می‌دهد. با این‌همه، جمع‌هایی که جمهوری اسلامی تحت عنوان «مراسم شیطان‌پرستی» به آن حمله می‌کند، عمدتاً میهمانی‌های خصوصی‌ای هستند که در آن‌ها موسیقی‌ها و سبک‌های متفاوت زندگی‌ با آنچه جمهوری اسلامی تبلیغ می‌کند جریان دارند. افرادی نیز که تحت این عناوین اتهامی بازداشت می‌شوند عمدتاً افراد «تتو آرتیست» یا کسانی هستند که سبک زندگی آزادانه‌ای را خلاف تحمیل‌های جمهوری اسلامی دنبال می‌کنند.