نسل‌کشی، گرسنگی و تشنگی در پنجشیر ادامه دارد

بهار نیوز
پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰-September 9 ,2021

گروه بین‌الملل: امروز بیستمین سالروز شهادت قهرمان ملی شهید احمد شاه مسعود توسط تروریست‌های طالبان و القاعده است.
‎بیست سال در نبودش، طالبان وحشی و تروریست، با كمك مستقیم نیروهای ارتش متجاوز پاكستان، بر زادگاهش حاکم شدند و مقبره‌اش را اینگونه ویران کردند. تروریست‌های وحشی طالبان، مقبره احمدشاه مسعود، رهبر ملی افغانستان و پدر احمد مسعود رهبر فرمانده جبهه ملی مقاومت را در دره پنجشیر تخریب کرده است.
برنارد هنری لوی اندیشمند و فیلسوف فرانسوی در توییتر خود نوشته است که با احمد مسعود صحبت کرده و مسعود در پنجشیر حضور دارد. برنارد نوشته است که بخشی از پنجشیر به تصرف طالبان درآمده و کوه‌ها در اختیار جبهه مقاومت ملی است. او نوشته است که مسعود برای یک افغانستان آزاد مبارزه می‌کند.

گرگها خوب بدانند ، در این ایل غریب
گر پدر مرد ، تفنگ پدری هست هنوز
گر چه مردان قبیله همگی کشته شدند
توی گهواره چوبی پسری هست هنوز
گر پدر رفت یکی مرد خدا هست هنوز

نسل‌کشی، گرسنگی و تشنگی در پنجشیر ادامه دارد
در میان سكوت مرگبار مجامع بین‌المللی و همه دولت‌های جهان، نسل کشی در ولایت پنجشیر توسط وحوش طالبان ادامه دارد. روستاییان مرد اعدام می شوند و بسیاری از آنها از گرسنگی و کم آبی می میرند. منابع محلی گفته‌اند که شماری از خانواده‌هایی که فرزندانشان به کوه‌ها پناه برده‌اند، حاضر به ترک محل زندگی‌شان نیستند. افراد محلی می‌گویند که طالبان مردم را به کوچ اجباری وادار کرده و بازرسی خانه به‌خانه را آغاز کرده‌اند؛ این افراد می‌گویند که برخی نیروهای طالبان به زبان اردو، که زبان مردم پاکستان است، صحبت می‌کنند. طالبان جاده اصلی و ساختمانهای اطراف را کنترل می کنند اما بسیاری از نیروهای ارتش ملی حملات مداوم را انجام می دهند و باعث ایجاد تلفات ثابت طالبان می شوند.