نگرانی کمیسیون اروپا از بدرفتاری پلیس کرواسی با پناهجویان

دویچه وله
تحقیقات صورت گرفته درباره سوءرفتار ماموران پلیس کرواسی با پناهجویان و آورگان جنگی باعث نگرانی کمیسیون اروپا شده است. وزارت کشور کرواسی در واکنش به گزارش رسانه‌ها از آمادگی خود برای پیگیری حقوقی این موضوع خبر داده است.
کمیسیون اتحادیه اروپا نسبت به بدرفتاری با پناهجویان و آوارگان جنگی در کرواسی ابراز نگرانی شدید کرده است. این کمیسیون در واکنش به گزارش‌هایی که از سوی نهادهای مدنی و رسانه‌ها پیرامون سوءرفتار پلیس کرواسی با پناهجویان منتشر شده، از دولت آن کشور خواستار پیگیری قضایی شده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

یکی از سخنگویان کمیسیون اروپا در بروکسل اعلام کرده است که خشونت‌ورزی علیه مهاجران، پناهجویان و آوارگان غیرقابل قبول بوده و باید با آن برخورد قانونی شود.

گفته می‌شود که انگشت اتهام در مورد بدرفتاری با پناهجویان متوجه ماموران پلیس کشور کرواسی است. در ویدیوهایی که از سوی انجمن تحقیق منتشر شده، افرادی با یونیفورم و چهره‌هایی پوشیده دیده می‌شوند که با استفاده از باتون به پناهجویان حمله کرده و آن‌ها را وادار به ترک خاک این کشور و بازگشت به بوسنی می‌کنند.

داور بوزینوویچ، وزیر کشور کرواسی در واکنش به گزارش‌های منتشر شده اعلام کرده است که درباره این اتهامات تحقیق و در صورت لزوم اقدام خواهد کرد.

باید گفت در گزارشی که از سوی انجمن تحقیق تهیه شده، از جمله فرستنده یک تلویزیون آلمان (ARD)، هفته‌نامه اشپیگل و همچنین رسانه‌های کرواسی همکاری داشته‌اند.