شرق اوکراین تحت فشار حملات روسیه؛ دبیرکل ناتو: نباید اجازه داد روسیه پیروز شود

رادیو فردا
اوکراین روز پنجشنبه ۱۳ مرداد اعلام کرد حملات متعدد ارتش روسیه به چند موضع مهم خود در ناحیه دونباس را دفع کرده است. همزمان، دبیرکل ناتو بار دیگر تاکید کرد که نباید به روسیه اجازه داد در این جنگ پیروز شود.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، در روزهای اخیر فشار بر نیروهای این کشور در ناحیه دونباس در شرق اوکراین را «جهنم» توصیف کرد. اشاره او به نبردهای شدید در اطراف شهر آودیوفکا و حملات روسیه به مواضع نیروهای اوکراینی در روستای پیسکی بود. مقامات اوکراینی اذعان کرده‌اند که ارتش روسیه در این جبهه «موفقیت‌های نسبی» به‌دست آورده است.

ارتش اوکراین روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای روسیه حداقل دو بار به روستای پیسکی حمله کرده‌اند ولی این حملات دفع شده است. ارتش اوکراین طی هشت سال گذشته در این منطقه که با شهر دونتسک حدود ۱۰ کیلومتر فاصله دارد و در کنترل شورشیان است، مواضع مستحکمی ساخته است.

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه تایید کرد که نیروهای این کشور حملات تهاجمی خود را آغاز کرده‌اند و ضمن وارد آوردن تلفات سنگین به نیروهای اوکراینی، در اطراف شهر آودیوفکا و سایر جبهه‌های استان دونتسک یک واحد مکانیزه و یک واحد پیاده نظام مکانیزه ارتش اوکراین را مجبور به عقب‌نشینی کرده‌اند.

ادعاهای هیچ‌یک از طرفین در مورد نتایج نبردهای روزهای اخیر را نمی‌توان به‌طور مستقل تایید کرد.