روسیه: آمریکا و انگلیس مسئول فاجعه احتمالی در نیروگاه اتمی "زاپروژیا" هستند

مهر
به گزارش اسپوتنیک، «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه امروز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: تروریسم همچنان ابزار مهم غرب در جنگ های ترکیبی است.

دبیر شورای امنیت روسیه در این خصوص ادامه داد: غرب از آماده شدن برای درگیری مسلحانه آشکار با روسیه دست برنداشته است. ایالات متحده نمی‌ خواهد از قابلیت راستی آزمائی شبکه جهانی آزمایشگاه‌ های بیولوژیکی خود اطمینان حاصل کند.

«نیکلای پاتروشف» در این باره اضافه کرد: این امکان وجود دارد که واشنگتن بخواهد از مسئولیت توسعه ویروس کرونا شانه خالی کند. آمریکا، انگلیس و سرسپردگان آنها مسئول هرگونه فاجعه احتمالی در نیروگاه اتمی «زاپروژیا» (Zaporozhye)خواهند بود.

در همین ارتباط، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز روز گذشته تاکید کرده بود: چه چیزی جز یک تحریک طولانی مدت در اطراف تأسیسات هسته‌ ای، یک تهدید مستقیم برای انرژی هسته‌ ای است. این قطعاً یک عمل باج خواهی هسته‌ ای است. مقامات اوکراین به واسطه این اقدامات تنها باج خواهی از یک کشور یا یک نهاد سیاسی خاص نیست، بلکه کل قاره اروپا را به مخاطره می‌ اندازند. ما از انرژی اتمی حرف می زنیم، کل قاره اروپا به گروگان گرفته شده است زیرا همه این ها در قلب اروپا رخ می‌ دهد.

وزارت دفاع روسیه هم دیروز پنجشنبه اعلام کرد که اوکراین برای اقداماتی خاص در اطراف نیروگاه اتمی زاپروژیا در ۱۹ آگوست (امروز جمعه) و همزمان با حضور «آنتونیوگوترش» دبیرکل سازمان ملل در این کشور برنامه ریزی کرده است.