حمله پهپادی ترکیه به خودروی نظامی در حسکه سوریه

العربیه
دیدبان حقوق بشر سوریه، یکشنبه 26 شهریور گزارش داد که یک خودروی نظامی در حومه شهر قامشلی در استان حسکه سوریه مورد حمله پهپادی ترکیه قرار گرفت.

بنا به این گزارش، حمله مذکور خسارات جانی و مالی به همراه داشته است و آمبولانس‌ها به محل حمله اعزام شدند.

دیدبان اشاره کرد که این حمله، دومین تهاجم نیروی هوایی ترکیه طی 48 ساعت اخیر به مناطق تحت نفوذ «نیروهای سوریه دموکراتیک» محسوب می‌شود.

نیروهای ارتش ترکیه در هفته‌های اخیر حملات خود علیه نیروهای سوریه دموکراتیک موسوم به «قسد» در الرقه در شمال شرق سوریه را افزایش دادند.

درگیری میان ارتش سوریه و گروه‌های مسلح در مناطق شمال غرب این کشور نیز اخیرا تشدید شده است.

در همین رابطه، روستاهای الهوشان، الدبس، استراحه الصقر، فاطسه، المشیرفه، صوامع عین عیسی در شمال استان الرقه شامگاه شنبه 25 شهریور مورد حملات توپخانه‌ای ترکیه قرار گرفتند.

نیروهای قسد نیز در واکنش به این اقدام ترکیه، یک پایگاه نیروهای این کشور در روستای «کورماز» در حومه شهر «تل ابیض» را در منطقه تحت تصرف نیروهای مورد حمایت ترکیه، هدف قرار دادند.

ترکیه همچنین منطقه «تل ابو راسین» و روستای «الدرداره» در شمال غربی حسکه را گلوله‌باران کردند.

بنا به گزارش دیدبان، از آغاز سال جاری میلادی، ترکیه 48 حمله هوایی به مناطق قسد انجام داده که طی آن 58 نفر کشته و 55 نفر دیگر زخمی شدند.

از سویی، سه نفر از جمله یک زن با شلیک نیروی مرزبانی ترکیه در حال عبور از نقطه مرزی در شهر راس العین برای ورود غیر قانونی به خاک ترکیه مورد هدف قرار گرفته و زخمی شدند.

نیروهای مرزبانی ترکیه 10 نفر دیگر را در حال تلاش برای ورود به خاک این کشور بازداشت و آنها را به پلیس نظامی تحویل دادند.

دیدبان نیز گزارش داد که مرزبانان ترکیه روز جمعه دو شهروند جوان سوری را به دلیل ورود غیرقانونی به ترکیه مورد ضرب و جرح شدید قرار دادند و آنها را در بخش سوری مرز رها کردند. این دو شهروند پس از آن به بیمارستانی در قامشلی جهت درمان انتقال داده شدند.