پنتاگون می‌گوید شمار حملات به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه به ۵۸ بار رسید

رادیو فردا
ک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد نیروهای این کشور در عراق و سوریه از روز سه‌شنبه تاکنون سه بار دیگر هدف حمله نیروهای نیابتی ایران قرار گرفتند و تعداد حملات به آنها در یک ماه گذشته به ۵۸ بار رسیده است.

سابرینا سینگ، معاون سخنگوی پنتاگون٬ روز پنجشنبه ۲۵ آبان تصریح کرد، نیروهای آمریکایی در عراق ۲۷ بار و در سوریه ۳۱ بار مورد حمله قرار گرفته‌اند.
به گفته این مقام پنتاگون، از روز یکشنبه گذشته تاکنون نیروهای آمریکایی در سوریه هفت بار مورد حمله قرار گرفته‌اند.

آمریکا تاکنون به تلافی این حملات دست‌کم سه بار مواضع مرتبط با سپاه پاسداران و شبه نظامیان مورد حمایت ایران را در سوریه هدف قرار داده است. یکشنبه گذشته جنگنده‌های آمریکا تاسیسات مرتبط با سپاه پاسداران در استان دیرالزور سوریه را هدف قرار دادند.

معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا تاکید کرد که ایالات متحده منتظر «نخواهد ماند اتفاقی بیفتد تا به آن پاسخ دهد، بلکه همان‌طور که تاکنون (به چنین حملاتی) پاسخ داده‌ایم، و اگر حملات بیشتری صورت بگیرد، مطمئناً در زمان و مکان مورد نظر خود به آن پاسخ خواهیم داد.»

سابرینا سینگ همچنین توضیحاتی در خصوص اقدام ناوشکن توماس هودنر در سرنگونی یک پهپاد حوثی‌ها در دریای سرخ داد.

ناوشکن توماس هودنر روز گذشته یک پهپاد حوثی‌های یمن را بر فراز دریای سرخ سرنگون کرد.

این مقام پنتاگون گفت، پهپاد حوثی‌ها در حال حرکت به سمت ناوشکن توماس هودنر بود و به همین خاطر رهگیری و منهدم شد.

رهبر حوثی‌ها سه‌شنبه هفته جاری گفته بود که نیروهایش به حملات به اسرائیل ادامه می‌دهند و کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را هدف قرار خواهند داد.

هفته گذشته نیز حوثی‌ها یک پهپاد آمریکایی را بر فراز دریای سرخ سرنگون کردند.

حوثی‌ها از سال ۲۰۱۵ علیه ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در جنگ هستند و توانسته‌اند صنعا، پایتخت یمن، و بخش‌های وسیعی از این کشور را تحت کنترل خود در بیاورند.