روز چهل‌وپنجم جنگ؛ انتقال نوزادان نارس بیمارستان شفا به مصر و «گلوله‌باران» دو بیمارستان در غزه

رادیو فردا
گزارش‌ها حاکی است که اولین گروه از نوزادان نارس بستری شده در بزرگ‌ترین بیمارستان نوار غزه روز دوشنبه ۲۹ آبان برای درمان به مصر انتقال یافتند، و مقام‌های بهداشتی فلسطینی نیز اعلام کردند شماری از غیرنظامیان ساکن یک بیمارستان دیگر در این باریکه که توسط تانک‌های اسرائیلی محاصره شده است، ‌کشته شدند.

جمعیت هلال احمر فلسطینی می‌گوید ۲۸ نوزاد نارسی که دیروز از بیمارستان الشفاء غزه خارج شده بودند و به مراقبت‌های ویژه پزشکی نیاز دارند، با عبور از گذرگاه رفح وارد مصر شدند.

این در حالی است که بر اساس برخی گزارش‌ها، چند نوزاد دیگر بعد از قطع برق ناشی از اتمام سوخت در این بیمارستان در روزهای گذشته جان خود را از دست دادند.

نیروهای نظامی اسرائیل هفته گذشته بیمارستان الشفا را تحت کنترل خود درآوردند تا شبکه تونل‌های زیر این مرکز درمانی را در جست‌وجوی اعضای گروه افراطی حماس جست‌وجو کنند.

صدها تن از بیماران، ‌کادر درمان و مردم آواره پناه برده به بیمارستان طی روزهای شنبه و یکشنبه از بیمارستان الشفا تخلیه شدند که به گفته پزشکان «به‌زور توسط ارتش اسرائیل بیرون رانده شدند»، اما مقام‌های اسرائیلی می‌گویند خروج آن‌ها داوطلبانه بوده است.