ورود کمک‌های غذایی و سوخت به غزه متوقف شده است"

دویچه وله
نمایندگان سازمان‌های امدادی فعال در غزه خبر نهادهای امنیتی مصر دائر بر توقف ورود کامیون‌های حامل کمک‌های امدادی به غزه را تایید کرده‌اند. آمریکا قصد دارد برای شهرک‌نشینان افراطی ممنوعیت ورود وضع کند.
نمایندگان سازمان‌های امدادی فعال در غزه خبر نهادهای امنیتی مصر دائر بر توقف ورود کامیون‌ها حامل کمک‌های امدادی به غزه را تایید کرده‌اند. به گفته آنها، کامیون‌های حامل مواد غذایی و سوخت در پی آغاز مجدد نبردها در غزه در پشت گذرگاه رفح متوقف شده‌اند. این گذرگاه بعد از حمله حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر تنها معبر ورود کامیون‌های امدادرسان به غزه بوده‌ است.

ورود مواد غذایی و سوخت که در پی حمله یادشده قطع شده بود دو هفته بعد در ابعادی محدود از سر گرفته شد و در یک هفته اخیر که نبردها متوقف شدند ابعاد گسترده‌تری یافت. با این همه به گفته امدادگران، باز هم محموله‌های واردشده به غزه در حدی نبوده‌اند که کفاف تامین حداقلی اهالی را بکنند.

همزمان وزارت بهداشت تحت کنترل گروه تروریستی حماس در غزه می‌گوید که تعداد کشته‌شده‌ها در این منطقه در چند ساعتی که از نبرد در روز جمعه اول دسامبر می‌گذرد دستکم به ۱۰۹ نفر رسیده است.