رییس فدراسیون فوتبال اسپانیا: کنار نمی‌روم/ فمینیست‌های تقلبی به دنبال حقیقت نیستند

یورنیوز
لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا روز جمعه اعلام کرد که حاضر نیست از سمتش کناره‌گیری کند.

این در حالی است که فشارها بر لوئیس روبیالس برای استعفاء در پی رفتارش در مراسم اهدای جام قهرمانی به تیم ملی فوتبال زنان در سیدنی افزایش یافته است. رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا روز یکشنبه گذشته در این مراسم لبهای جنی هرموسو، بازیکن تیم ملی فوتبال زنان این کشور را بوسید.

جنی هرموسو در مورد این اقدام لوئیس روبیالس گفته است: ««خوشم نیامد اما چه کار می‌توانستم بکنم؟»

لوئیس روبیالس، ۴۶ ساله، در سخنرانی نیم ساعته خود در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال اسپانیا بابت رفتارش در مراسم روز یکشنبه گذشته عذرخواهی کرد. او با این حال ضمن رد احتمال استعفای خود گفت که قربانی «تلاش برای ترور اجتماعی» شده است.

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا از «فمینیست‌های تقلبی» که به دنبال «حقیقت» نیستند انتقاد کرد. او به طور مشخص به سه عضو دولت چپگرای پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا اشاره کرد که خواستار استعفای او شده‌اند.

رسانه‌های اسپانیا روز گذشته گزارش داده بودند که لوئیس روبیالس به همکارانش اطلاع داده است که از سمتش استعفاء خواهد داد. به این ترتیب بسیاری از عدم کناره‌گیری او از مقامش در جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال غافلگیر شدند.

رئیس لالیگا روز جمعه در پی خودداری لوئیس روبیالس از کناره‌گیری از مقامش گفت: «فهرست زنان و مردانی که لوئیس روبیالس به آنها توهین کرده بسیار طولانی است. این روند باید متوقف شود.»