سوئیس همانند بلژیک و فرانسه پوشش کامل چهره بانوان را ممنوع اعلام کرد

العربیه
مجلس نمایندگان سوئیس، چهارشنبه 29 شهریور، به تصویب نهایی قانون ممنوعیت پوشش صورت مانند برقع یا نقاب که برخی از زنان مسلمان استفاده می‌کنند، رأی مثبت داد.

مجلس ملی سوئیس، با 151 رأی موافق در مقابل 29 رای مخالف، به این قانون که قبلاً توسط سنا تأیید شده بود، رای مثبت داد.

قانون منع پوشش چهره بانوان، توسط حزب مردم سوئیس، پوپولیست راست، به تصویب رسیده و به راحتی توانست بر موانع ایجاد شده از سوی احزاب میانه‌روها و سبزها فائق آید.

این اقدام مجلس ملی سوئیس، پس از یک همه‌پرسی سراسری که دو سال پیش در این کشور انجام شد، صورت گرفت و طی آن اکثریت ضعیف رای‌دهندگان سوئیسی با تصویب «ممنوعیت نقاب» از جمله نقاب‌های دارای شکاف‌هایی برای چشم‌ها، برقع و همچنین ماسک‌های اسکی و سرپوش‌هایی که توسط برخی از معترضان استفاده می‌شود، موافقت کردند.

با تصویب این قانون از سوی مجلس نمایندگان، پارلمان این کشور، در راستای تقویت اعمال ممنوعیت اعمال شده از سوی قانون فدرال، پرداخت جریمه‌ای نقدی تا 1000 فرانک سوئیس (حدود 1100 دلار) را برای متخلفان الزامی کرد.

قانون جدید هر چند استثنائاتی قائل شده اما طبق آن «پوشاندن بینی، دهان و چشم» در اماکن عمومی و ساختمان‌های خصوصی در دسترس عموم ممنوع است.

این اقدام مجلس ملی سوئیس، قوانین این کشور را با کشورهایی مانند بلژیک و فرانسه که اقدامات مشابهی را تصویب کرده‌اند، همسو می‌کند.