برگزاری جلسه ای در پارلمان بریتانیا در رابطه با انقلاب ژینا

سایت کردستان مدیا (حزب دموکرات کردستان ایران-فارسی)
چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۸ ژانویه ۲۰۲۳

روز سه شنبه ٢٧ دیماه ، در پارلمان بریتانیا جلسه ای در رابطه با اعتراضات جاری کوردستان و ایران موسوم به انقلاب ژینا با حضور خالد عزیزی سخنگوی حزب دموکرات کوردستان ایران و خانم مری گلندون نماینده حزب کارگران در پارلمان بریتانیا برگزار شد.
در آغاز جلسه پس خیر مقدم به کاک خالد عزیزی و همچنین تشکر از مهمان نوازی خانم مری گلیدون از سوی رزگار آلانی نماینده حزب دموکرات در بریتانیا، گاری کنت عضو گروه ای پی جی پژوهشگر مسئله کورد، در مورد مسئله کوردها سخنرانی کرد.
سپس مری گلیندون که سازماندهی این پنل را کرده بود با اشاره به قیام جاری در ایران و نقش اصلی مردم کوردستان به ویژه حزب دموکرات در کوردستان ایران از کاک خالد عزیزی خواست تا در این رابطه توضیحات بیشتری را ارائه دهد.
خالد عزیزی ضمن توضیحاتی در رابطه با اتفاقات جاری در کوردستان و ایران و همچنین نقش حزب دموکرات در ایجاد ائتلافی میان نیروهای آزادیخواه ایرانی، از پارلمان و دولت بریتانیا خواست تا در ایجاد حکومتی دموکراتیک و آزادیخواه در ایران آینده کمک کنند.
سخنگوی حزب دموکرات در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد، ایران امروز، ایران دهه های گذشته نیست و ملیت های آن خواسته هایی دارند و همه اروپا و جامعه جهانی باید بدانند که ایران یک کشور چند ملیتی است.
در این جلسه بسیاری از کوردهای بخش های دیگر کوردستان و ملیت های دیگر ایران حضور داشتند..