طمع خونین برای طلای سیاه؛ روایت «ابتذال شر» با بازی دنیرو و دی‌کاپریو در اثر جدید اسکورسیزی

یورو نیوز
فیلم «قاتلان ماه کامل» ساخته مارتین اسکورسیزی، کارگردان آمریکایی با گذشت سه هفته از آغاز اکرانش در سطح جهان بیش از ۱۲۰ میلیون دلار فروش کرده است.

رقمی که با توجه به طولانی بودن فیلم که ممکن است عده‌ای از علاقمندان را از تماشای آن بر روی پرده سینما منصرف کند قابل قبول به نظر می‌رسد.

این فیلم که براساس کتابی به همین نام از دیوید گرن ساخته شده داستان قتل‌هایی در اوایل دهه ۱۹۲۰ در شمال ایالت اوکلاهوما را روایت می‌کند.
مارتین اسکورسیزی، کارگردان آمریکایی در این فیلم برای اولین بار دو بازیگر سرشناس آثارش یعنی رابرت دنیرو و لئوناردو دی‌کاپریو را در کنار هم به بازی گرفته است. طمع خونین برای درآمد نفت، تسویه حساب‌های شخصی و خیانت را می‌توان محورهای اصلی «قاتلان ماه کامل» دانست.

با این حال این فیلم ۲۰۶ دقیقه‌ای (سه ساعت و ۲۶ دقیقه) را می‌توان در عین حال نمایشگر مفهوم «ابتذال شر» که هانا آرنت، فیلسوف آلمانی درباره هولوکاست به آن پرداخته است نیز دانست. شخصیت ارنست بورکهارت با بازی لئوناردو دی‌کاپریو در این فیلم تحت تاثیر ویلیام هیل، دایی خود اقدام‌هایی انجام می‌دهد که به نظر می‌رسد به کل تبعات آنها را نادیده گرفته است.