سحر زکریا، صبا کمالی و دانیال مقدم به‌دنبال انتشار یک آهنگ مشترک به دادسرا احضار شدند

رادیو فردا
سحر زکریا و صبا کمالی، بازیگران سینما و تلویزیون و دانیال مقدم، خواننده، به‌دنبال انتشار یک آهنگ مشترک به مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان،‌ به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدند.

آقای مقدم با انتشار این خبر در استوری اینستاگرام خود نوشت که «دعوت به فساد و فحشا» از جمله اتهامات پرونده مشترک او و این دو بازیگر زن است.

صبا کمالی نیز با بازنشر استوری این خواننده، خبر احضار خود را تأیید کرد.

آهنگ «حوری» روز سوم آذر با موضوع خشونت علیه زنان و با اجرای مشترک این سه هنرمند منتشر شد.

دانیال مقدم پیش از این نیز چند ترانه دیگر با موضوعات اجتماعی و اعتراضی از جمله آهنگ «رئیس» را با اجرای غلام کویتی‌پور منتشر کرده است.
غلام کویتی‌پور، نوحه‌خوان مشهور دوران جنگ ایران و عراق که زاده خرمشهر است، آهنگ اعتراضی «رئیس» را مرداد امسال در فضای مجازی منتشر کرد که با استقبال مردم و کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.

نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی در روزهای گذشته فشار بر هنرمندانی که با اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» همراهی داشته‌اند را افزایش داده‌اند.

در همین زمینه وکیل هانیه توسلی، بازیگر معترض به حجاب اجباری، روز ۲۸ آبان‌ اعلام کرد که موکلش به حبس و جریمه نقدی محکوم شده است.

همچنین رسانه‌های ایران روز ۲۹ آبان خبر دادند آزاده صمدی، بازیگر سینما، هنگامی که قصد سفر به هند برای شرکت در یک جشنواره سینمایی را داشت، ممنوع‌الخروج و گذرنامه‌اش توقیف شد.