هشتمین نمایشگاه کتاب «تهران، بدون سانسور» در استکهلم

صدای امریکا
هشتمین نمایشگاه کتاب «تهران، بدون سانسور» روز شنبه ۱۲ خرداد، در استکهلم، پایتخت سوئد، از سوی نشر «باران» کار خود را ادامه داد.

این نمایشگاه که به مدت دو روز برگزار می شود، از همکاری ناشران مستقل خارج از ایران برخوردار است.

این نمایشگاه که از روز ششم اردیبهشت در شهر نورنبرگ آلمان آغاز به کار کرد، در شماری از شهرهای اروپا، آمریکا و کانادا برگزارشده است و تا ۲۱ خرداد ادامه خواهد داشت.

مسعود مافان، مدیر انتشارات باران ساکن سوئد، در مورد نمایشگاه کتاب «تهران، بدون سانسور» به صدای آمریکا گفت: هدف از این نمایشگاه مانند سایر نمایشگاه‌هایی که از سوی ناشرین فارسی زبان در اروپا و آمریکا برگزار می شود، توجه دادن به نشر کتاب در ایران است که مضحکه ای از بیش از ۴ دهه قبل به نام نمایشگاه کتاب برگزار می شود و نمایشگاهی تک صدایی است و هر گونه صدای مخالف امکان حضور ندارد.

او افزود: موضوع مهم در نمایشگاه «تهران، بدون سانسور»، ملاقات بین آفرینندگان اثر و مخاطبان آنها است و اشاره کرد که در نمایشگاه هایی که در دو سال اخیر در استکهلم برگزار شده است، تلاش کرده ایم که نسل های مختلف، یعنی نسل دوم و سوم ایرانی را که نمی توانند به فارسی بنویسند و به زبان های دیگر می نویسند، به هم پیوند دهیم.

آقای مافان در این مورد به حضور ۵ نویسنده جوان در نمایشگاه سال جاری اشاره کرد.

مدیر نشر باران همچنین گفت که ناشران خارج از کشور باید بتوانند آثار خود را به فروش برسانند و برگزاری چنین نمایشگاه هایی به آنان کمک می کند تا آنها را به فروش برسانند و در دسترس مخاطبان قرار دهند.