ابراهيم رئيسى ، رئيس جمهور اعدام و اپوزيسيون! - عباس (بابك) رحمتى

پيش در آمد:
در مقاله انتصابات ، فاز آخر نوشتم؛ "جمهورى اسلامى با حكمِ حكومتى،يعنى حكم ولايت فقيه قصد دارد قاتل فرزندان ايران كه اكنون رئيس قوه ى قضائيه أست را رئيس جمهور كشور كند! " امروز كه دو روز از انتصابات رژيم ميگذرد، شاهديم كه ابراهيم رئيسى با شش كلاس إبتدائى سواد دانش آموخته ى مدرسه حقانى به دستور ولايت فقيه، راى سازى شده و تقريبن با ١٨ ميليون آراى مهندسى شده به رياست جمهورى رسيده است. (آراى حقيقى كمى بيشتر از يك ميليون است ) لازم به بادآورى است ، خامنه اى قبلن ، چندين پست نان و آبدار به او بخشيده بود از جمله آستان قدس رضوى و به رياست رساندن وى در قوه قضايه ايران نيز بود . علاوه بر اينها ،شغلهاى حساس ديگرى را در ٢٠ سالگى اش نيز تجربه كرده بود ،خامنه اى ، دادستانى كرج و همچنين دادستاني همدان را همزمان به او سپرده بود!رئيسى نيز در سال ١٣٦٤ جانشين دادستان تهران شد![١] اين بخشش ها به رئيسى، قاتل فرزندان ايران زمين و از طرفى ،حذف افرادى مانند على لاريجانى نشان از آن داشت كه خامنه اى در پى يكدست كردن رژيم فاشيستى مذهبى خود نيز هست. جالب بود كه مردمان ما دست خامنه اى را خوانده بودن و جلوتر« نه» به جمهورى اسلامى و تحريم انتخابات را هشتك زده بودند.
چرا رئيسى؟
اين همه بخشش پست و مقام به رئيسى از جانب خامنه اى براى چيست؟ ميگويند گربه براى رضاى خدا موش نمى گيرد و خامنه اى هم رئيسى را بى دليل پست و مقام نمى دهد!در اينجا چند دليل را ميتوان ياد آورى كرد. ١- از آنجاييكه همه ميدانيم ،خامنه اى قدرت طلب است و قدرت را مانند تمامى ديكتاتورها دوست دارد، در اين آخر عمرى رئيس جمهورى را ميخواهد كه تمام دستوراتش را اجرا كند. لذا ذوب تر در ولايت از رئيسى را پيدا نكرده و با او كنار آمد! با اينكه ميداند، با رئيسى از نظر بين الملى، آينده ى پرچالشى را خواهد داشت ٢- خامنه اى كه ميداند پايش لب گور است، ميخواهد كارى كند كه پس از مرگش قدرت ،بين آقازاده اش و رئيسى تقسيم شود. اين كار او هم دليل روشنى دارد و آن مسئله آينده خانواده خود است .٣- او بخوبى ميداند پس از مرگش خانواده اش در امان نخواهد ماند و بدتر از وضعيت خانواده رفسنجانى و خمينى خواهند شد.لذا با آوردن رئيسى ميخواهد تقسيم قدرت كند تا راحتتر سر بربالين بگذارد! او مرگ را براى همسايه خوب ميداند، منتها نه براى خود و نزديكانش ، بخاطر همين، كارى به آينده ايران ندارد او فقط به خانواده و سرمايه هايى كه از ايران مال خود كرده است ، فكر ميكند . درست مانند تمامى ديكتاتورها ترس عجيبى وجودش را فراگرفته است.. براى عملى شدن اين كار به رئيسى دلخوش كرده و حال و آينده را به او سپرده است! مسلمن او براى به قدرت رسيدن رئيسى ماه ها و شايد هم سالها برنامه ريزى كرده است. اين مسئله را دستِ راستى خودش يعنى وحيد حقانيان ( سردار وحيد)براحتى لو داد.
پشت پرده بيت ولايت:
پشت پرده و راز انتصاب رئيسى را «وحيد حقانيان »معاون دفتر بيت ولايت فقيه ، سهون و يا عمدن لو داده است. حقانيان از رقباي رئيسى سپاسگزارى ميكند كه توانسته بودند نقشه خود را براى اين انتصابات بخوبى اجرا كنند.
به دنبال انتشار نتایج رسمی سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز شنبه ۲۹ خرداد بیانیه‌ای از سوی وحید حقانیان، معاون دفتر خامنه‌ای، منتشر شد. او در این بیانیه از نامزدهای "رقیب" ابراهیم رئیسی، قدردانی کرد که با ماندن در صحنه و کنار نکشیدن از "رقابت" نگذاشتند انتخابات ، نمایشی به نظر رسد! تسنیم نشريه وابسته به سپاه، به وحید حقانیان هشدار داده است که این کار او می‌تواند خامنه‌ای را "در معرض آسیب‌های بی‌جهت" قرار دهد و او را "در مظان سوءتفاهم‌ها" بگذارد.
تسنیم به او گوشزد کرده است: «حتما تایید می‌فرمایید که انتشار بیانیه در تحلیل رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری جزو ماموریت‌های این معاونت نیست و به همین دلیل مبادرت به آن ،می‌تواند به مثابه یک اقدام ناصواب،‌و به حق قابل نقد باشد» و «ورود جنابعالی به عرصه رسانه فی‌نفسه برای دفتر معظم له آسیب‌زاست چرا که هرگونه موضع شما در نزد بدخواهان نظام به مثابه یک بیانیه برای انتساب به دفتر و شخص مقام معظم رهبری محسوب می‌شود».[٢]
حقانیان نوشته است: «حضور این سه رقیب برای جناب آقای رئیسی، امداد الهی به حساب آمده و یقینا باید گفت این‌ها خود را بگونه‌ای دانسته یا ندانسته خرج انقلاب کردند وگرنه با توجه به شرایط رد صلاحیت‌ها، تحریم انتخابات توسط بیگانگان و حتی احمدی‌نژاد، اگر بعد از کنار کشیدن نامزدهای پوششی، این سه نفر نیز اعلام انصراف کرده بودند، ولو وزارت کشور هم قبول نمی‌کرد، یقینا چالش بزرگی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوجود می‌آمد.»
یک روز پس از این بیانیه خبرگزاری تسنیم، از رسانه‌های اصلی سپاه پاسداران با اشاره به موقعیت حقانیان در دفتر خامنه‌ای، او را به باد انتقاد گرفت و نوشت بهتر است او با توجه با مسئولیتی که به عنوان معاونت دفتر خامنه‌ای دارد "از ورود به مسائلی که نیازی به آن نیست و یا می‌تواند دفتر رهبر معظم انقلاب را در معرض آسیب‌های بی‌جهت قرار دهد خودداری کنند".
تسنیم به وحید حقانیان هشدار داده است که این کار او می‌تواند خامنه‌ای را "در معرض آسیب‌های بی‌جهت" قرار دهد و او را "در مظان سوءتفاهم‌ها" بگذارد.
تسنیم به او گوشزد کرده است: «حتما تایید می‌فرمایید که انتشار بیانیه در تحلیل رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری جزو ماموریت‌های این معاونت نیست و به همین دلیل مبادرت به آن می‌تواند به مثابه یک اقدام ناصواب،‌و به حق قابل نقد باشد» و «ورود جنابعالی به عرصه رسانه فی‌نفسه برای دفتر معظم له آسیب‌زاست چرا که هرگونه موضع شما در نزد بدخواهان نظام به مثابه یک بیانیه برای انتساب به دفتر و شخص مقام معظم رهبری محسوب می‌شود».
خبرگزاری تسنیم همچنین به حقانیان گفته که حق دارد از این دست اظهارنظرها بکند، به شرطی که اعلام کند از دفتر خامنه‌ای خارج شده‌ و دیگر در آنجا مسئولیتی ندارد.
وحید حقانیان دربیانیه خود از "تلاش‌های صبورانه" محسن رضایی و امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد اصولگرایان تشکر کرده که "در صحنه باقی ماندند، تا انتخابات ۱۴۰۰، علیرغم تبلیغات چندین ماهه و سنگین دشمنان رنگ و بوی واقعی و رقابتی به خود بگیرد" و "درصد مشارکت، از پیش‌بینی‌های مخالفان بالاتر برود.حقانى اينجا ابراز خوشحالى ميكند كه توانسته اند، شكل واقعى به اين مهندسى را دهند.بیانیه وحید حقانیان به نوعی بر این اتهام به جمهوری اسلامی صحه گذاشت که انتخاباتی مهندسی شده و فرمایشی را برگزار کرده است. در جریان مناظره‌های انتخاباتی بارها این اتهام مطرح شد که نامزدهای اصولگرایان تنها پوششی برای ابراهیم رئیسی هستند. این بیانیه در شبکه‌های اجتماعی نیز بازتابی با همین محتوا داشت.او درباره «عبدالناصر همتی»، نامزدی که بخشی از اصلاح‌طلبان پشت سر او ایستادند، تا به گمان خود نگذارند رئیسی رای بیاورد نیز نوشته است: «آقای دکتر همتی هم به این معنا کمک کردند، زیرا ضدانقلاب و دشمنان کشور، انتخابات را تحریم و عده‌ای هم متاسفانه در داخل، ناآگاهانه و یا از سر غفلت، شعار "رای بی رای” را سر می‌دادند.»بيانيه وحيد حقانى پشت پرده مهندسى انتخابات را برملا ميكند تا جاييكه اگر اين مهندسى در انتخابات نبود چالش هاى بزرگى را بايد پشت سر ميگذارند.

خامنه اى و وظيفه اپوزيسيون در قبالِ رئيس جمهور اعدام!
شايد، بخاطر همين بود كه خامنه اى از سالها قبل برنامه ريزى كرده بود تا مرحله به مرحله ، رئيسى را تا اين رده به مقامى برساند.كسى كه در سال ١٣٦٧ بدستور خمينى براى اعدام جوانان ايران ،عضو چهار نفره هيئت مرگ شد. و در سال ٦٨ همزمان با شروع رهبرى خامنه اى او را بعنوان دادستان تهران برگزيد. كسى كه بيشترين جنايات را با جمهورى اسلامى داده و با كمترين سواد كلاسيك، بالاترين پستها در دادستاني و قوه قضائيه و... را داشته است و كارى از پيش نبرده است . حال با سطح معلومات رئيسى و اين اقتصاد ورشكسته ، با پيش از ٥ ميليون بيكار و همين تعداد معتاد و گرانى افسارگسيخته و بى آبى و بى برقى و قحطى و خشكسالي كه روز بروز بيشتر هم خواهد شد چه خواهد كرد؟ در واقع رئيسى، قادر نخواهد بود كه هيچكدام از اين معضلات را حل كند. مشكلات ايران را هزاران تن ديگر چون رئيسى نمى توانند حل كنند. اقتصاد برنامه ريزى لازم دارد كه رئيسى برنامه اى ارائه نداده است .همانطور كه در بالا آمد ، خامنه اى با آوردن «رئيسى» بعنوان رئيس جمهور بر سركار ، در صدد يك دست كردن نظامى است كه مشروعيت خود را از دست داده است از طرفى با اينكه ميداند ،وجود رئيسى بعنوان رئيس جمهور با چالشهاي بزرگ بين المللى هم روبر خواهد شد و موانع بزرگى در داخل ايران بر سر راهش گذارده خواهد شد، امما دست به چنين ريسك بزرگ زده است.با اين وضع فشار هاى اقتصادى و سياسى و حتا اجتماعى در داخل ايران بيشتر خواهد شد و انگيزه هاى حذف رژيم براى مردمى كه بيش از ٦٠ در صد زير خط فقر هستند ، نيز بيشتر خواهد كرد. در خارج كشور همانطو كه يادآورى شد ، رئيسى ،از نظر بين المللى، بهيجوجه نمى تواند، حضورى فعال داشته باشد. در چنين موقعيت حساسى كه عفو بين الملل برگزيدن رئيسى را نمونه سلطه مطلقه دانسته ، وظيفه اپوزيسيون پيگيرى اين پيام و به نتيجه رساندن آن است تا بتواند از فعاليت هاى بين المللى رئيس جمهور اعدام ( به گفته روزنامه هاى آلمان) وى در خارج كشور جلوگيرى كند. آيا اپوزيسيون همچون گذشته ، دست روى دست خواهد گذاشت و يا اينكه به رئيس جمهورِ اعدام اجازه خواهند داد دوباره، همچون روحانى و خاتمى و رفسنجانى و احمدى نژاد در سازمان ملل(UN) / شوراى حقوق بشر ،حضور پيدا كند و دروغهاي گذشته را تكرار كنند؟ رئيسى در اولين مصاحبه مطبوعاتى اش گفته است : " من هميشه طرفدار حقوق بشر بوده ام" حفظ نظام او به خدعه ى ديگرى متوسل كرده است ! خدعه اى كه به جوامع حقوق بشرى واقف هستند. او با اين مصاحبه نشان داد كه خامنه اى و رئيسى هردو با همكارى آتش به اختيارها، قصد وارد كردن فشار بيشتر به جامعه را دارند.
رئيس قوه قضائيه اى كه بدون استعفاء از سمتش كانديد رياست جمهورى ميشود و به جنايات گذشته اش افتخار ميكند ، نشان از كدام راستى آزمايى دارد؟ لازم به يا دآورى است ، پس از اينكه رئيسى ، در اولين مصاحبه مطبوعاتى از حقوق بشر گفت؛ موضع سخنگوى عفو بين الملل بانو آگنس كالإمارد جالب بود. وى در مصاحبه با سيما ثابت [٣]گفت : نبايد اجازه جولان دادن به اين رئيس جمهور داد ما بايد ساكت نمانيم و نخواهيم ماند و ما ميگويم ديگر نبايد اجازه داد اين مزخرفات تكرار شود ما در هر مقطعى بايد به جوامع بين الملل - شوراى حقوق بشر يك ساز كارى را جداگانه تشكيل دهيم تا رئيسى را مورد بازداشت قرار داد. شوراى حقوق بشر را بايد وادار كرد در مقابل اين رئيس جمهور اعدامي بايستد. بانو كالإمارد ادامه داد ؛ سازمان عقوبين الملل اعلام ميكند كه اين جنايات را تحمل نخواهد كرد. رئيسى اگر در بلژيك و آلمان و... حضور پيدا كند مشكل خواهد داشت ! حال بايد پرسيد اين مشكل را براى رئيسى ، رئيس جمهور اعدام چه كسانى ايجاد خواهند كرد اپوزيسيون ايران / خارج كشور يا عفو بين ألملل يا هردو باهم ؟! قدر مسلم در اين رابطه ، وظيفه اپوزيسيون خارج كشور بيشتر خواهد شد.

_____________________________________________________________________
[١]مقاله انتصابات فاز آخر از عباس ( بابك) رحمتى
[٢]تسنيم
[٣] ايران اينتر ناشنال