نوشتاری در مورد اعدام ظالمانه «حبیب اسیود» - آرتمیس زرین ‌کوب


شنبه شانزدهم اردیبهشت ماه، قوه قضاییه رژیم ایران از اجرای حکم اعدام حبیب کعبی (حبیب اسیود) فعال سیاسی عرب، خبر داد. وی پیشتر از بابت اتهام “افساد فی الارض” به اتهام رهبری جنبش غربی برای آزادی الاحواز و حمله به رژه روز ارتش اعدام محکوم شده بود.
او متهمی بود که نه وکیل انتخابی داشت و نه امکان دادخواهی و رژیم اسلامی با اتهامات واهی او را به ظالمانه‌ترین شکل ممکن به قتل رساند.
پس از حمله به رژه ارتش ضد مردمی ولایت فقیه "عبدالله گنجی مدیر مسول "روزنامه جوان" وابسته به سپاه در مقاله‌ی خود و همین‌طور "جواد نسب الباجی" نماینده مجلس اهواز در مصاحبه با ایسنا این حمله را کار گروه داعش دانستند.

‏۲۴ ساعت بعد از حمله به رژه سایت وزارت بدنام اطلاعات رژیم اسلامی (واجا) در اطلاعیه‌ای اسم پنج فرد را منتشر و اعلام می‌کند که ۲ تن از عوامل این حمله پیش‌تر در سوریه بوده و برادر یکی دیگر از آن‌ها در سوریه کشته شده است. در بیانیه‌ی وزارت اطلاعات، صراحتا اعلام می‌شود که این حمله کار داعش بوده است.
اما رژیم اسلامی با استناد به مصاحبه یک عضو سابق گروه «مبارزه عربی برای آزادی الاحواز» با شبکه ایران اینترنشنال تمام گفته‌های خود را عملا زیرپا گذاشت، مصاحبه‌ای که فورا توسط «جنبش مبارزه عربی برای آزادی الاحواز» رد شد و سخنگوی این جنبش در گفتگو با بخش فارسی دویچه‌وله آلمان اعلام کرد جنبش ما در این حمله نقشی نداشته است، همچنین گروه بنیادگرای اسلامی داعش هم فورا پس از حمله مسئولیت آن را بر عهده گرفت، پس مطلقا «حبیب اسیو‌د» ارتباطی با حمله نداشت.

رژیم ایران سپس، حبیب اسیود را ۹ اکتبر ۲۰۲۰ در استانبول به دست باند تبهکاری و قاچاق ناجی شریفی زیندشتی ربوده و از طریق وان به‌صورت قاچاق به آزربایجان غربی منتقل شد. نقش ناجی شریفی حداقل در دو قتل سیاسی دیگر، مسعود مولوی از مخالفان رژیم ایران و سعید کریمیان مدیر گروه شبکه ماهواره‌ای «جم» معلوم است.
مدتی بعد از ربایش حبیب اسیود ترکیه ۱۱ عضو باند زیندشتی را دستگیر کرد. بعدازآن نیز ترکیه در چند نوبت تیم‌های جاسوسی و تروریستی ایران را دستگیر و خنثی کرد که نشان می‌دهد ترکیه تمایل ندارد فعالیت‌های تروریستی سرویس‌های اطلاعاتی رژیم ایران را تحمل کند.
ناجی شریفی پیش‌تر در ایران به جرم قاچاق مواد مخدر به اعدام محکوم‌شده بود ولی توسط سرویس‌های اطلاعاتی رژیم آزاد و برای عملیات‌های تروریستی به ترکیه اعزام شده بود. وی بعد از قضایای اخیر دوباره به ایران بازگشته و در غرب آزربایجان تحت حفاظت سپاه و باند مسلح خود زندگی می‌کند. ولی نه زندگی مخفی، بلکه به‌عنوان خیر در تلویزیون تبلیغ می‌شود و از کمیته امداد و استانداری جایزه می‌گیرد.
ناجی شریفی با گاگارین سیمکو ارتباط نزدیکی دارد، سیمکو رهبر باند تبهکار چندمنظوره جالبی است که عامل مستقیم اطلاعات سپاه می‌باشد.
چنانکه اخیراً و در موضوع دستگیری عوامل رژیم ایران در مسئله ترور توریست‌های اسرائیلی در استانبول که موجب برکناری حسین طائب شد، گاگارین سیمکو رئیس فعلی خانواده خود شخصاً در استانبول دستگیر شد ولی با درخواست و اصرار ایران و در مقابل بعضی امتیازات آزاد و به ایران بازگشت.
همچنین باند سیمکو بخش بزرگی از قاچاق مواد مخدر و انسان در غرب آزربایجان را به‌عنوان پیمانکار سپاه انجام می‌دهد.

اما پس اعدام «حبیب اسیود» علاوه بر حامیان رژیم ایران، جریان نئوفاشیست سلطنت‌‌طلبان پهلویستی هم یکصدا به نفع جمهوری اسلامی به میدان آمدند و خوش‌رقصی کردند و گفتند یک تجزیه‌طلب را کشتند تا ثابت کنند نه به آزادی بیان اعتقادی ندارند و مخالف اعدام و دیکتاتوری نیستند بلکه مشکل آن‌ها این است که دیکتاتور مورد نظرشان یعنی «رضا پهلوی» عاشق سپاه پاسداران و روحانیون پاکدل حکومتی روی قدرت نیست.

اما رژیم اسلامی با اعدام «حبیب اسیود» چه چیزی را دنبال می‌کند؟ به دنبال قتل‌عام زندانیان بلوچ و اعدام «حبیب اسیود» رژیم ایران به دنبال ایجاد رعب و وحشت در جامعه است تا بتواند پایه‌های خود را مستحکم کند، پایه‌ای که لرزان است و هربار توسط مردم در هفت ماه گذشته در در جریان «انقلاب ژینا» لرزیده و سست شده است و با این اعدام و اعدام‌های دیگر نمی‌تواند از سرنگونی‌ فرار کند‌.
باید با شدیدترین نوع کلمات اعدام «حبیب اسیود» را محکوم کرد و با صدای رسا جامعه‌ جهانی را وادار کرد که علیه رژیم اعدام ولایت فقیه موضع‌گرفته و رژیم اعدام و جنایت را بایکوت سیاسی کنند.
سکوت در مقابل این جنایت چیزی جز حمایت از رژیم اسلامی نیست و می‌شود حامیان خجالتی رژیم را از این طریق شناسایی کرد، رژیم ایران با اعدام نه باعث رعب و وحشت بلکه خشم عمومی را افزایش می‌دهد که قطعا منجر به سرنگونی این حکومت قتل و اعدام خواهد شد.

آرتمیس زرین‌کوب فعال سیاسی اکو-سوسیالیست و فعال حقوق LGBTQ+