بهره برداری جنایتکارانه از مردم فلسظین به بهای گسترش فقر در ایران - زینت میرهاشمی

به راستی رژیم ولایت فقیه با مردم ایران چه کرده است که باوجود هزینه های کلان، به نام مردم فلسطین و به کام نیروهای ارتجاعی بنیادگرا، تنها تعداد محدودی در تظاهراتهای حکومتی در دفاع از فلسطین شرکت کردند و این در حالی است که در کشورهای دیگر، تظاهراتهای بزرگی علیه جنگ و در دفاع از مردم فلسطین برگزار شده است. دستاورد مخرب رژیم در کاسبی با خون مردم فلسطین تا جایی مردم را خشمگین کرده است که شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» تبدیل به یک شعار در حرکتهای اعتراضی مردم شده و متاسفانه در ورزشگاه در برابر نمایش حکومتی (حمل پرچم فلسطین) به پرچم مردم فلسطین توهین می کنند. این گونه بروز خشم مردم در حقیقت تنفر به ماجراجوئیهای تروریستی در منطقه به بهای فقیرتر شدن و خالی شدن سفره مردم است. پاسخ مردم را می توان در این فرمول ساده حکومت دید. تحمیل فقر و ریاضت کشی به اسم اقتصاد مقاومتی به سود سیاست خارجی «محور مقاومت» در کشورهای سوریه، عراق، یمن، لیبی و... برای «تامین امنیت» دیکتاتوری ولایت فقیه. صدور تنش و بحران برای «بیداری اسلامی» به معنی بنیادگرایی اسلامی.
بدون شک آثار پنجه های خون رژیم بنیادگرای ولایت فقیه بر ویرانه های غزه، بر پیکر کودکان و زنان بی سرپناه و جنگ زده فلسطینی نقش انداخته است.
با مروری بر سیاستهای رژیم در استفاده ابزاری از مردم فلسطین می توان گفت که حمله جنایتکارانه نیروهای بنیادگرای حماس و جهاد اسلامی به مردم غیر نظامی در شهرهای اسرائیل (15 مهر) و انتقام گیری جنایتکارانه اسرائیل از مردم غزه، به سود حکومت ایران و ولی فقیه آن است.
بمب باران محله های مسکونی و ویران کردن خانه های مردم، فاجعه ضد انسانی است که به بهانه نابودی حماس و با چراغ سبز کشورهای امپریالیستی به اسم «حق دفاع از خود» صورت می گیرد که خروجی آن تقویت نیروهای بنیادگرا در دو سوی جدال و به طور مشخص به سود خامنه ای است.
حدود دو هفته پیش از حمله حماس، وزارت دفاع رژیم خبر از تولید موشکهای «حاج قاسم اسرائیل زن» داد. رضا طلایی نژاد، سرکرده وزارت دفاع رژیم در رابطه با علت نامگذاری موشک اسرائیل زن گفت: «نقطه هدف آنان در وهله اول سرزمینهای اشغالی است.» (خبرگزاری فارسی 2 مهر 402) او مدعی شد که رژیم «امروز قدرت اول دفاعی منطقه است... اول جنگ تنها بودیم اما امروز می‌گویند هیچ معادله ‌ای در خاورمیانه بدون نقش‌ آفرینی ایران اسلامی قابل تنظیم نیست. این قدرت دفاعی است که به دست آمده است.» (همان منبع)
خامنه ای شیاد در جای گرم و نرم خود در سخن پراکنی با امام دست ساز خود، شیخ زکزاکی گفت: «حرکتی که در فلسطین آغاز شده به پیروزی کامل منجر خواهد شد.» (کیهان شریعتمداری 22 مهر). ولی فقیه رویدادهای خونین و ویرانه های غزه و حمله حماس را به عنوان «یکی از مظاهر قدرت اسلام» اعلام کرد. (همان منبع) خامنه ای که نابودی اسرائیل را به هواخواهان خود وعده داده و وزیر دفاعش رژیم را «قدرت اول دفاعی در منطقه» می داند، ریاکارانه مدعی شد که عملیات طوفان الاقصی کار خود حماس بوده است. در اینجا هم او طبق روال همیشگی، عدم شهامت در به عهده گرفتن مسئولیت را نشان داد.
آخوند پناهیان خواهان تعطیلی آموزش و پرورش شد و مدعی شد که: «هر دانش آموز ایرانی باید بگوید همه مظلومین دنیا منتظر ما ایرانی ها هستند تا آنها را نجات دهیم.» (آرمان ملی 27 مهر 402)
نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: «رهبر انقلاب اذن دهند کمتر از ۲۴ ساعت طومار رژیم صهیونیستی در هم پیچیده می‌شود.» (ایسنا 28 مهر 402) نماینده ولی فقیه در مشهد ضمن «حتمی دانستن سقوط اسراییل» گفت:«برقراری حکومت جهانی امام عصر در حال آماده شدن است.» (ایرنا)
خامنه ای احتیاج به خشونت نتانیاهو برای ساده سازی وحشیگری خود در سرکوب مردم عراق، سوریه و لبنان را دارد. این دو همدیگر را به خوبی تکمیل می کنند. از این منظر نمی توان در دفاع از توقف جنگ، برقراری صلح و بازگشت به مرزهای سال 1967 و تشکیل کشور مستقل فلسطین صحبت کرد اما از قطع دستهای رژیم و خنثی کردن دخالتهای آن حرفی نزد. زیرا دخالتهای آشوبگرانه رژیم ایران در منطقه به ضرر منافع و امنیت مردم ایران و سراسر خاورمیانه است.
باید تاکید کرد که این به معنای حمله نظامی و یا گسترش جنگ به ایران نیست. بلکه قطع مناسبات دیپلماتیک با رژیم ایران، قراردادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی، پایان دادن به سیاست مماشات و به رسمیت شناختن حق مردم برای سرنگونی رژیم استبداد مذهبی و اینکه مردم ایران خود سرنوشت خودشان را تعیین کنند. از اینرو سیاستی که به رژیم برای پیروز شدن بر ویرانه های فلسطین یاری رساند علیه منافع مردم ایران است.

صحنه های دردناکی که این روزها در برابر دیدگان همه در رسانه ها رژه می روند، همان چیزی است که خامنه ای می خواست. به بهانه تهدید و حضور «دشمن»، قیامهای مسالمت آمیز مردم را به خون کشید، جوانان و کودکان را سلاخی کرد و از سفره معیشت تا جان مردم برای امنیت رژیم گروگان گرفته شد. بیش از 4 دهه است که رژیم در صدور بحران و ایجاد تنش در منطقه، زیست می کند. رژیم با تولید موشک و صدور سلاح و پول و تقویت تروریسم اقتصاد را چنان بحرانی کرده است که فقر در برابر فلاکت به حاشیه رفته است.
ایران کشوری ثروتمند با مردمی فقیر و حکومتی فاسد و غارتگر است. در حالی که ایران در بین 5 کشور از نظر ذخایر نفت رتبه سوم و از نظر دخایر گاز رتبه دوم را دارد. بر اساس داده آماری یک عضو انجمن اقتصاد دانان، در ایران حداقل 45 میلیون نفر فقیر هستند.(پایگاه خبری آفتاب 29 مهر). بیش از 42 درصد بیکاران ایرانی، تحصیلات دانشگاهی دارند. (سلامت نیوز 29 مهر 402)
بر اساس گزارش روز 29 مهر وبسایت دولت بهار «از سال 89 تا کنون حداقل حقوق کارگران از 303 هزار تومان در ماه به 5 میلیون و 308 هزار تومان رسیده و 17 برابر افزایش یافته است اما ارزش دلاری آن به یک سوم رسیده است.» کاهش ارزش ریال در حالی است که مردم به ریال مزد می گیرند اما به دلار خرج می کنند. سقوط ریال در برابر دلار در حالی است که صولت مرتضوی وزیر کار رئیسی در اجلاس جهادگران اقتصادی گفت: «ما در حوزه اقتصاد از اولین اقتصادهای جهان هستیم.» (خبربان 30 مهر 402)
در مطلبی در دنیای اقتصاد به تاریخ 25 مهر، به مناسبت روز جهانی ریشه کنی فقر (25 مهر) آمده است: «فقر در ایران طی یک دهه اخیر پر رنگ شده است و حدود یک سوم از جمعیت کشور در زیر خط فقر قرار گرفته اند.»
بر اساس گزارش سایت دیده بان ایران به تاریخ 25 مهر، «در سال تحصیلی 1402 –1401 بیش از 556 هزار نوجوان ایرانی از تحصیل بازمانده اند که بیش از 295 هزار نفر آنها پسر و بیش از 261 هزار نفر هم دختر هستند.» این گزارش اصلی ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان را «فقر و محرومیت» ارزیابی کرده است.
وقتی مردم ایران در چنین شرایط فلاکت بار معیشتی زندگی می کنند، اعتراضهای بازنشستگان و دیگر نیروهای کار در کف خیابان در جریان است، هموطنان شجاعمان در بلوچستان روزهای جمعه را تبدیل به کابوس خامنه ای کرده اند، به نفع مردم است که امکان بهره برداری مزورانه رژیم از شرایط خشم مردم جهان علیه جنگ به نفع صلح گرفته شود.منبع: نبرد خلق شماره ۴۶۹، دوشنبه یکم آبان ۱۴۰۲ - ۲۳ اکتبر ۲۰۲۳
http://www.iran-nabard.com/N469/felestin%20469.htm

پیوند زیر برای پیوستن به کانال تلگرام نبرد خلق
https://t.me/+O685vc8IUSR2G9NB


#نبرد_خلق
#جنگ_خبر
#رادیو_پیشگام
#گفتار_هفتگی
#ایران_نبرد
@nabard_khalgh