با مردم در شبکه اجتماعی - مرجان‏*وحیدی: تلاش دشمن برای حداقلی کردن ‎مشارکت مردم در انتخابات است.
جناب وحیدی! مردم از شرایط ناراضی و حاضر به ‎مشارکت نیستند. بفرمایید کدام نهادها منشاء این عدم رضایت هستند؟

*تنها با چاپ پول بدون پشتوانه و دزدی دولتی، می ‌توان این بلا را بر سر اقتصاد کشور آورد.
تنها با رفاه طبقات خاص ممکن است عموم مردم به این فقر و فلاکت و بدبختی و گرسنگی کشیده شوند. عکس 1
‏فاجعه وحشتناک در میانه تنش منطقه یی: فرار قیمتها کلید خورد: دلار ۵۳ هزار تومان، سکه ۳۲ میلیون تومان و نابودی قدرت خرید مردم یعنی سیل ورشکستگی کسب و کارها و تولید.

‏*شخصی در اینستاگرام با فرمولی نه چندان علمی قیمت دلار در سال آینده را بالای 70 تومان پیش بینی کرده بود. اینکه محاسبه چقدر با واقعیت منطبق است به کنار، درد این جاست که جدا دولت برنامه ای ندارد و فقیر شدن بیشتر مردم در 1403 محتمل است.
تاریخ ایران، دولتی به این بی خیالی ندیده است.

*اگر ‎ایران و ‎آمریکا وارد درگیری نظامی بشن قطعا در تاریخ به عنوان احمق ترین حکومتهای تاریخ شناخته خواهند شد‌ که به دست خودشون خودشون رو نابود کردن.

*می خوایید بدونید پرسونال برندینگ یعنی چی؟ الان عادل فردوسی پور تو پلتفرم فیلتر شده اینستاگرام نزدیک ۱۳ هزار نفر بیننده داره. لایو فوتبال ۳۶۰

‎*کیهان شریعتمداری هم به ‎تلگرام پیوست، صغیرتا کبیر صاحب منصبان نیز در ‎توییتر حضور دارند !مطابق کدام آیه یا روایت مردم ‎ایران باید هزینه عبور از فیلتر را در این بحران فاجعه آمیز اقتصادی پرداخت کنند!!؟؟

‏*نمی دونم چطور بگم؛ اما داریم کهنه می شیم. تو حوزه خودرو، موبایل، خونه، وسایل زندگی، حتی اسباب بازی و لباس. لازم نیست کلیپ کشورهای اطرافمون رو ببینیم تا احساس عقب افتادن داشته باشیم. این روزها وقتی میری یه وسیله ساده هم بخری، میبینی خبری از کالاهای باکیفیت و به‌روز نیست…

‏*ویدئو شروین حاجی ‌پور فقط طی یک روز در پیج خودش در پلتفرم فیلترشده ۳۰ میلیون بازدید گرفته است. بابت این همه هدررفت بیت المال و ناراضی‌ سازی مردم و سیاستهای شکست خورده فیلترینگ نباید مسئولی‌ محاکمه شود؟! اگر اینستا فیلتر نبود قرار بود این ویدئو بیش از ۳۰ میلیون بازدید بگیرد؟!
شروین را برای دو ترانه بارها احضار و بازداشت کرده ‌اند. بعد وزیر وقیح‌ شان می‌ گوید راه برای همه هنرمندان خارج از کشور باز است و هر وقت بخواهند می ‌توانند برگردند. [اما تا ما نخواهیم حق خروج و زندگی عادی و فعالیت در شغل خودشان را نخواهند داشت]
جماعت وقیح و شارلاتان.

‏*به نظرتون چند درصد از افرادی که به رده اول مسئولیت کشور رسیدن مثل روسای سه قوه یا اعضا شورای نگهبان یا وزرا یا... تو ذهنشون یا واقعیت برنامه ریزی میکنن که بشن شخص اول مملکت؟

*به احترام سکنه نام محله را نمی ‌برم. به چشم دیدم که دو‌ خانواده همراه با فرزند خردسال شان پلو با بقایای استخوان مرغ سفارش دادند. خورش مرغ مخلوطی بود از سوپی از استخوانهای گردن و بال مرغ. استخوانها را که نمی ‌شود خورد. پدری شرمنده، سوپ اسکلت مرغ را توی بشقاب زن و فرزندش می‌ ریخت.

‎*دریاچه ارومیه را مداخله دولتی خشک کرد. دولتِ مداخله‌گر خود را باهوش ‌تر از همه ‌می ‌داند و تصور می ‌کند که با مداخله در اقتصاد و محیط زیست می ‌تواند در زمین بهشت بسازد. سد سازی و انحراف آب رودخانه ‌ها شاید در کوتاه مدت اقتصاد مردم و کشور را رونق دهد،
‏اما در نهایت کشور را خشک می‌کند. اجداد ما هزاران سال در این سرزمین زندگی می ‌کردند و می ‌دانستند که چگونه باید با محیط زیست خود رفتار کنند. اما ما تجربه‌ زیسته اجدادمان را نادیده گرفتیم.

‏*یک دوره‌ ای ارزشیها تصور می‌ کردند با صادر نشدن نفت ایران و یا بستن تنگه هرمز اقتصاد جهانی نابود می‌ شود. چند سالی گذشت و دیدیم که چگونه نفت ایران را از بازار حذف کردند. حالا همان ‌گونه توهمات را در رابطه با انصارالله و باب ‌المندب دارند.
‏اما روزهای سیاه سیاست خارجی دولت رئیسی ادامه دارد، سنگرهای میدان هم یکی پس از دیگری در حال سقوط است بعد از غزه، یمن !!

‏*ضرغامی گفته «مردم به خاطر پاسارگاد و کوروش نمی توانند چاه بزنند، کشاورزی کنند، ساخت و ساز کنند. گرفتاری عجیبی دارند.»
ظاهرا ایشون وزیر تخریب میراث فرهنگی و توسعه کشاورزی است. به هوش باشید که با افزایش کشت و ایجاد فرونشست مصنوعی، مهمترین نماد ملی و تاریخ ما را خاک نکنند.

‏*اگر توانستید اسم این همایش را با یک نفس بخوانید، یعنی ریه‌‌های شما سالم است.
«همایش ملی رشد تولید و مهار تورم با الگو و نقشه راه حکمرانی دانش ‌بنیان شدن صنایع بزرگ با بهره‌ گیری از فرصتهای تولید محصول با برند تجاری ملی در کشور به‌منظور رقابت در سطح منطقه»

*آسایشگاه دختران معلول قلهک با ۸۰۰۰ متر باغ وقفی در ‎الهیه که محل زندگی ۷۰ دختر معلول است در یک توافق پنهان با بهزیستی و سازمان اوقاف و فرزند مرحوم فرهمند (مالک) در حال تخلیه است تا به برج تبدیل شود. ساکنان این باغ وقفی ۱۰۰ ساله را به بهانه های مختلف و با تطمیع پول، ازدواج و یا... به مراکز دیگر می ‌فرستند تا با خیال راحت به تغییر کاربری اقدام کنند.
مدیران استانی و کشوری بهزیستی و اوقاف در این فساد مسئولند. همینقدر بدانید «زهرا» دختری که ۸ ماه در خانهِ وحشت لخت در کمد نگهداری می شد را با این سطح از تروما با یک معلول ذهنی ازدواج دادند. یا دختران دست و پا گیر آسایشگاه را به اسم مستقل شدن برای شان خانه اجاره کرده اند تا سروصدا راه نیندازند. به هر کسی صدایتان می رسد این فریاد را برسانید. همه چیز را پنهانی نگه داشته اند تا بعد از تخریب و تغییر کاربری.
لطفا به انتشار خبر کمک کنید. رسانه ها در این باره تحقیق کنند

‏*لطفا دقت کنید؛ اگر کلمه دشمن را از زبان دولتیها و طرفداران آنها بگیرید تقریبا لال می ‌شوند و چیزی برای گفتن نمی ‌ماند. اگر در برابر دشمنان‌ تان تا این حد ناتوان هستید، چرا عرصه را برای بالیاقتها باز نمی‌ کنید؟ باور کنید تکلیف از دوش شما برداشته شده!

*مدتها بود از قیمت گوشت قرمز گَرم بی خبر بودم. رفتم قصابی محل، آنهم در مرکزی دولتی.
خانم محترمی که نوبتش قبل از من بود تقاضا کرد کوچکترین قطعه سردست گوسفندی را برایش بیاورند. قصاب آورد و گذاشت روی ترازو. من دیدم یک کیلو و نیم هم نشد، گفت یک میلیون و خُرده ‌ای. رنگ صورت خانم تغییر کرد. با لرزش صدا گفت سبک ‌تر از این ندارید؟
قصاب حتی پاسخش را هم نداد. بی ‌حوصله نگاهی به من کرد؛ در خدمتم آقا، شما بفرمایید.
پرسیدم گوشت مگر کیلویی چند است؟ گفت هفتصد هزار تومان. صدای سوت در گوشهایم باز بلند شد. چه راحت. چه آسان. گوشتی که کلی دنبه و پوست و آشغال به آن چسبیده.
گوشتی که امکان انتخاب و بررسی ‌اش را مشتری ندارد. گوشتی که از سفره بسیاری از مردم پر کشیده. گوشتی که مقامات در تمام میهمانیها، و در تمام وعده ‌های غذایی ‌شان، تناول می‌کنند. یک کیلو و نیم بالای یک میلیون تومان! آنهم در مراکز دولتی و رسمی!

*چرا برخی گوشت الاغ نفروشند؟ عکس 2
چرا برای گوشت تاریخ مصرف گذشته خارجی صف تشکیل نشود؟
چرا تمام اخبار ما جنگها نباشد؟
چرا از الان شرکت در انتخابات را واجب نکنند؟
چرا اعلام نکنند، مخالفت با حکومت اسلامی جرم است و زندان دارد!
چرا مخالفت با ولایت فقیه را مستوجب زندان و شلاق و اخراج از کار ندانند!
چرا از رفراندوم قانونی وحشت نداشته باشند؟
چرا زندانها از دزدان دَلِه ‌دزد انباشته نباشد؟
من حق می‌ دهم به مقامات، به ‌خاطر سختگیریهای شان. این سختگیریها نباشد، دادگاه و زندان و شلاق نباشد، تفنگ و دستبند نباشد، مگر می ‌شود یک روز ادامه داد. نه! امکان ندارد. باید زورگویی را بیشتر کنند. تا یک وقت مردم اعتراض نکنند.

*یک‌ بار دیگر می ‌پرسم؛ مقامات محترم! گوشت کیلویی چند است؟!
خجالت نمی ‌کشید از این همه بیعرضگی، خجالت نمی کشید که حقوق یک ماه کارگر و کارمند یا معلم و بازنشسته شده کلا چند کیلو گوشت! خجالت نمی ‌کشید حقوق دلاری به حزب ‌الله و انصارالله و حماس می‌ دهید و مردم ‌تان در چنین فقری دست و پا می‌زنند.
خجالت نمی‌ کشید بودجه ‌های پنهان دارید؟ و حقوقهای پنهان و امکانات پنهان.

*از اداره آب پیام آمده؛ آب از این ماه گران می‌شود. اداره گاز بی سر و صدا، بسیار گران کرده.
دارو و درمان شده یک مصیبت بزرگ عمومی. همه چیز رسماً در حال گران شدن است. نه عید است، نه ماه رمضان، نه فصل سفر، نه حقوقی اضافه شده، نه عین خیال ‌تان است. به چشم می ‌بینم بزودی گوشت یک میلیونی و تخم مرغ ده هزار تومانی و نان ده بیست هزار تومانی عادی شود و باز شما بگویید؛ مردم انتخابات مهم است، جبهه اسلام به‌خطر نیفتد، پوزه استکبار را باید به خاک بمالیم، مستضعفین جهان امیدشان به ماست.
مدیریت جهادی و امام زمانی است!

*عذرخواهی که بلد نیستید، معرفت و شجاعت استعفا که ندارید، شکمهایتان که سیر نمی‌ شود، از پست و مقام که خسته نمی‌ شوید! فقط کمی خجالت بکشید که در هیچ زمینه‌ ای موفق نبودید و ذره‌ای نزد مردم برایتان آبرو نمانده، منتظر انتخابات باشکوه هم باشید!!

‏*سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرد که اختلالی در کار نیست و کار حذف برخی از یارانه بگیران آغاز شده است. دیروز اعلام شد که یارانه برخی از مردم واریز نشده و امروز اعلام شد که دیگر هرگز به حساب آنها یارانه واریز نخواهدشد. به نظر می ‌رسد دولت قصد دارد هزینه ها را کاهش دهد.

‏*اخبار خوب؟! قیمت گوشت؟! نرخ تورم؟! جهش قیمت خودرو؟! افزایش چی درصدی حقوق کارمندان و کارگران؟! افزایش مالیات و مالیاتهای جدید؟! رکود بازار؟! مهاجرت؟! تداوم تحریم ها؟! مازوت سوزی؟! خشک شدن دریاچه ارومیه؟! دشمن کی بود؟! بقیه ش را شما بگویید!

*بیایید پس نگرفتن بقیه کرایه تاکسی رو نرمالایز کنیم، نمی گم کرایه ۱۰ تومنی رو ۵۰ دادید بقیشو پس نگیرید، ولی دیگه ۵ تومن و اینا... برای ما ته ماه چیزی نمی شه ولی برای اون راننده ای که از صبح تا شب داره تو ترافیک کلاج ترمز می گیره یه کمکی می شه.

منبع: نبرد خلق شماره ۴۷۲، یکشنبه یکم بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱ ژانویه ۲۰۲۴
http://www.iran-nabard.com/N472/bamardom%20472.htm