با مردم در شبکه اجتماعی - مرجانلشگر کشی و جنگ با زنان
عکس 1
‏*دوستم می گفت امروز تو خیابون شریعتی، ون بدون آرم و نشونِ گشت ارشاد، می چرخیده و بی حجابها رو به زور سوار می کردن می بردند، این دیگه رسما آدم رباییه!
‏*زن ایرانی از صبح برای جنگ از خونه میره بیرون، نصف نیروی کار این مملکت بیشتر انرژیش رو جای کار می ذاره پای این که از کجا برم از دست این وحشیها فرار کنم یا اگر گرفتنم چه کنم؟ فکر نکنید مرتکب جرم و جنایت شده ‌ها نه! فقط برای موهاش انقدر دردسر داره!
*جنگ؟ خیابونها و‌ میدونها رو ببینین. میدون جنگ با زنان!
‏*نیروهای امنیتی آموزش ندیده اند، تجهیزات ندارند، حقوق درستی نمی گرند و فساد زیادی درش دیده میشه، و شماها پول دادید ماشین برای گشت ارشاد خریدید؟؟؟ نیروهای آموزش ندیده حتما و حتما فاجعه دیگری مانند ‎مهسا_امينی درست می‌ کنند. اخرِ مبارزه با ویدیو و مشروب و ماهواره چی شد؟؟؟
*بدون اغراق یک گروهان سرباز در چهارراه ولی ‌عصر تهران برای مقابله با بی ‌حجابی مستقر شده ‌اند. چرا؟!
*هر جور راحتید، ولی اون فریاد و اشکهای دختر در نهایت ۲۰ ساله توی ایستگاه اتوبوس میدون ولیعصر و اون فوج جمعیتی که باعث شدن نتونید دخترک را سوار ون گشتتون کنید فقط دوباره باعث خشمگین شدن جامعه میشه.
*تا چند ماه پیش محمد مهدی فاطمی ‌صدر یک روحانی تندرو در قم بود. امروز مشخص شد که ایده‌ هایی که او چند ماه پیش می ‌داد امروز در حال اجراست. او بود که نخستین بار حمله به زنان و دختران ایران را مقدمه جنگ با اسرائیل دانست و گفت؛ جنگ با دولت عبری اسرائیل از جنگ با امت پارسی او در ایران شروع می ‌شود.
*‌‎اکثر بانوان در ایران نگران حضور افرادی مثل میرسلیم در مدیریت کلان کشور هستند! میرسلیم، شات آپ!
*‏نماینده ادوار مجلس: چرا موی سر زنان را می ‌بینید اما شکم گرسنه و اشک آنها را نمی ‌بینید؟

جنگ جمهوری اسلامی و اسرائیل
‏عکس 2
*برخلاف اینکه آمریکا، انگلیس و فرانسه مستقیماً از اسرائیل حمایت کردند و در سرنگون کردن پهپادها نیز مشارکت کردند، روسیه و چین هیچگونه حمایتی از ایران نکردند. این چگونه اتحادی است؟ چگونه می ‌شود گفت این کشورها برادر ما هستند؟
*صبح همکار‌م رو دیدم گفتم از اخبار جنگ خبر داری؟ از هیچ ‌جا خبر نداشت چون برا شیفت دوم تا نصف شب کار کرده بود. بلافاصله گفت «بهتر بزنن تموم شه»!
خدا نکنه هیچوقت جنگ بشه، ولی احساس غرورتون که ارضا شد بعدش به این فکر کنید که اولین واکنش یه جوان ۲۹ ساله تو پایتخت به این خبر این جمله بود.
*آیزنهاور: هر سلاحی که ساخته بشه، هر رزمناوی که به آب انداخته و هر موشکی که شلیک بشه، در اصل نوعی دزدی از کسانیست که گرسنه‌ اند و غذایی ندارند، سردشان است و لباسی ندارند. راه و رسم زندگیِ درست به ‌هیچوجه چنین نیست. وقتی سایۀ جنگ ما را تهدید می‌کند، این انسانیت است که به صلیب کشیده می ‌شود.
*به یکی گفتم «این خیلی باحال بود که عده ای واقعا فکر می کردن گنبد آهنی، آهنیه» برگشت گفت مگه آهنی نیست؟
*‏دادستانی تهران در راستای وظیفه قانونی عدلیه برای مقابله با برهم ‌زنندگان امنیت روانی جامعه علیه روزنامه اعتماد و عباس عبدی اعلام جرم کرد‼‼
*برنامه ریزی برخورد باخبرنگاران و منتقدان از قبل طرح ریزی شده بود، امروز بهانه لازم مهیا شد.
*یادمان نرود ج.ا با احتیاط کامل به اسراییل حمله کرد و خون از دماغ کسی نیامد، بر خلاف کشته ‌هایی که اسرائیل روی دست اینها گذاشت.
*دیدیم نماینده اسراییل در جلسه شورای امنیت زبانش ده برابر درازتر از نماینده ایران بود
حماس هم در یک حرکت تمیز که خارج از مشورت ایران بود با اسراییل به توافق رسید.
‏*تو عمرتون چک داشتید و حسابتون خالی باشه؟ دندونتون درد نمی‌ کرده و جیبتون خالی باشه؟ ماشینتون خراب نشده و ندونید چه خاکی تو سرتون کنید؟ قسطتون عقب نیفتاده که تو روی ضامن شرمنده بشید؟ دیشب که قمپزی بیشتر نبود ولی جنگش هم برای اونی ترسناکه که چیزی برای از دست دادن داره.
‏*وقتی می ‌بینم از خاک کشورم یک مترش هم مال من نیست، در سن ۴۶ سالگی با درد باید روزی ۱۴ ساعت کار کنم و حکومتش هم امانم را بریده و حتی مردمی داریم که فقط به فکر خودشان هستند! خیلی دلم می ‌خواهد اینجا شخم بخوره! اما واقعیت اینکه اینجا خاک منه و بیگانه خیرخواهم نیست. باید درستش کنیم.
*میدونی فرق ما با بقیه دنیا چیه؟ اونا اگه تو کشورشون جنگ بشه ممکنه همه چی گرون بشه، ممکنه آزادیهاشون محدود بشه، ممکنه فقر را حس کنن، ممکنه خوشیهاشون کمرنگ بشه، ممکنه مالیات بیشتری بدن، ممکنه احساس خطر کنن.
ولی همه اینا واسه ما تو زندگی روزانه عادیه، ما داریم باهاشون زندگی می کنیم.

تعطیل پنجشنبه به جای شنبه
‏*کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب کرده که پنجشنبه ‌ها (و نه شنبه ‌ها) تعطیل شود.
در نتیجه تنها کشور دنیا هستیم که روزهای پنجشنبه تعطیل است! این جماعت دارند ایران منزوی را منزوی ‌تر می‌ کنند.
‏*عزیزم دلبندم اصلا برای تصمیم گیرندگان تعطیلی پنجشنبه، تجارت خارجی شما مهم نیست! چرا فکر می کنید در کشوری که رتبه آزادی تجارت خارجی آن ۱۶۴ از ۱۶۵ است، تجارت شما مُهِمه براشون.
‏*کاش یکی فقط توضیح بده بر چه مبنا و استدلالی به تعطیلی پنجشنبه ‌ها رسیدن! با فاصله گرفتن از دنیا، این طوری پیشرفت و تولید حاصل میشه؟
*‏علت اصلی ایجاد شکاف اجتماعی و سیاسی در کشورها این است که سطح هوش مردم از سیاستمداران بیشتر است. مثلا الان با راننده تاکسی و کشاورز هم صحبت کنید، می داند کشورهای دیگر شنبه و یکشنبه تعطیل اند و اگر ما پنجشنبه را تعطیل کنیم، ارتباط مان با دنیا کم می شه، اما سیاستمداران این را نمی دانند.

‏*اولین واکنش من به هر بحران سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، جستجوی عبارت «سریعترین روش مهاجرت» توی گوگله.

*غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با آرمان ملی: کسی را می‌شناسم که پول دارو ندارد و خودش را رها کرده تا بمیرد! مردم نمی‌ توانند دکتر بروند، دارو بخرند، گوشت بخرند.
عکس 3

‏*برگشتم هتل رو تمدید کنم، داشتم برای رسپشن توضیح می دادم دلیلش چیه، یک مسافری که بهش می ‌خورد اروپایی باشه و داشت می ‌شنید گفت: «تو برای ایرانی بودن زیادی خوشحالی، ما از دیشب حالمون بَدِه»
نمی ‌تونستم توضیح بدم که ما یه بحرانیم که چند میلیون آدم بهش چسبیده و ناچاریم بگذریم.

‏*خبردار شدم؛ در مرتع حسین ‌آباد در بهشهر ‎مازندران، جایی که قرار بود ‎پتروشیمی_میانکاله احداث شود، چهارکامیون و یک بولدوزر مشغول کار هستند. این برخلاف مصوبات قبلی است. هر نوع ساخت و ساز و کار عمرانی در این محدوده ممنوع و غیرقانونی است.

‏*بذر تمام بدبختیهای ما در سالهایی کاشته می ‌شود که با آدم‌هایی سر و کار داریم که معتقدند، صلاح دیگران را نیز می‌دانند. آنها با توسل به این امر و سنت مخربی که هزاران سال است بر فکر آنها سایه افکنده، احساس وظیفه می ‌کنند ما را مجبور به کاری کنندکه از نظر آنها درست است. (ویلیام گلاسر)

‏*علیرضا بهشتی شیرازی به خاطر سه دقیقه صحبت در همایش کلاب هاوس درباره نجات ایران به یک سال زندان محکوم شده و از امروز زندانی شد.
*‏«امنیت روانی» جامعه بیشتر با نوشته ‌های عباس عبدی، یاشار سلطانی و امثالهم خدشه دار میشه یا عدم واکنش به فسادها و رسوائیهای بزرگ؟ طرف چهارهزار متر زمین را به نام خودش زد، کسی نپرسید خرت چند حاج کاظم!
*یعنی الان ما اگر قیمت دلار و سکه در بازار آزاد را بنویسیم امنیت روانی جامعه را بر هم زده‌ایم؟! ‏امنیت روانی جامعه چه کوفتیه؟ متخصصان جرم سازی جواب بدین!

‏‏*صبح پا میشی بچه تو بفرستی مدرسه، باید اول گوشیتو باز کنی و خبرا رو سریع دنبال کنی ببینی مملکت اصلا سر جاشه که بچه رو بفرستی بیرون یا نه!!! عوضش امنیت داریم؟؟؟؟

‏*گفتی که شاهکار شما در زمانه چیست؟ بالله که زنده بودن ما، شاهکار ماست...

‏*خلاصه زندگی تو ایران همین یه بیت بود: یک جمع نکوشیده رسیدند به مقصد/ یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند.

‏*همراه اول سهامدار دیجی کالا شد! امسال سال ادغامها و تملکها است! برداشتن قاچ بزرگ ‌تر از کیک اقتصاد ایران! اقتصادی که بزرگ نمی شود و ذینفعان در جنگ هستند.
ترکیب خصوصی و خصولتی در اقتصاده ذینفعانه با رتبه ۱۶۰ آزادی اقتصادی همین می شود!

‏*شما فکر کن یه کانال توی تلگرام هست که مردم هرجا بنزین سوپر می ‌زنن میان اطلاع می ‌دن که بقیه هم بدونن. به این می ‌گن مملکت‌داری.

منبع: نبرد خلق شماره ۴۷۶ - شنبه یکم اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰ آوریل ۲۰۲۴
http://www.iran-nabard.com/N476/mardom%20476.htm