جنگ افروزی با «تنبیه» اسرائیل و «انتقام سخت» از زنان - زینت میرهاشمی

در بحبوحه شرایط جنگی و ملتهب کنونی، آن چیزی که در خیابانهای تهران دیده می شود، اعمال خشونت عریان همراه با دستگیری و سرکوب زنان با پوشش اختیاری است. روز شنبه 25 فروردین، بار دیگر سرکوب خشن و عریان زنان با راه انداختن گله های زنان و مردان بسیجی و اراذل و اوباشِ گشتهای ارشاد برای طرح ضد بشری «حجاب و عفاف» اجباری با نام جدید «طرح نور» آغاز شد.
سرکوب زنان مقاوم در برابر پوشش اجباری تا قبل از حمله به کنسولگری رژیم در دمشق، با جریمه های سنگین مالی، محرومیتهای حقوق اجتماعی، دستگیری و همراه با حبس و... جریان داشت. همزمانی هلاکت تعدادی از سرکردگان سپاه پاسداران در کنسولگری رژیم در دمشق و عجز رژیم در برابر این تلفات سنگین و اجرای «طرح نور» کمتر از یک روز قبل از انجام نمایش جنگی در بامداد یکشنبه 26 فروردین، با حمله «تنبیهی» به اسرائیل و جاانداختن آن به اسم «انتقام سخت»، بار دیگر نشان داد که خامنه ای دشمن اصلی را مردم و در صف اول زنان ایران می داند و جنگ اصلی رژیم جنگ طلب، با مردمی است که اراده کرده اند نظام را سرنگون کنند.
یک نمونه آشکار هماوردی زنان با رژیم، در روزهای پایانی هفته آخر فروردین ماه و در حالی که رژیم خود را برای پاسخ احتمالی رژیم آماده می کرد، بود. روز آدینه 31 فروردین بعد از حمله اسرائیل و احتمال تداوم آن، به جای حفظ و امنیت شهروندان، گشتهای سرکوبگر ارشاد در خیابانهای تهران در حال کتک زدن زنان بودند.
در میان عربده کشیهای نمایندگان خامنه ای در منبر نماز جمعه 31 فروردین، تشویق گشتهای سرکوب زنان و در خواست تداوم آن نشان از مهم بودن جنگ رژیم با زنان در برابر ادعای پوشالی جنگ با اسرائیل و یا دشمنهای فرضی خارجی است.
امام جمعه رشت گفت: «باید از فرصت ماجراهای اسرائیل برای برخورد با بی حجابی استفاده کنیم.» امام جمعه یزد گفت: «دانشگاه و مدارس برای مقابله با بی حجابی پای کار بیایند.»
امام جمعه آبادان گفت: «از نیروی انتظامی، بسیجیان و ستاد امر به معروف و نهی از منکر درخواست می شود که به افراد کم حجاب به شکل گسترده تری تذکر لسانی داده شود.»
امام جمعه قم گفت: «دشمن با حجاب شروع کرده، اگر منفعلانه رفتار کنیم هدف براندازی جمهوری اسلامی است.» امام جمعه بیرجند گفت: «هزار نکته باریک تر از مو تو همین دو تار مو به حسب ظاهر هست مساله براندازی است مساله از بین بردن حاکمیت است.»

آثار نمایش جنگی رژیم با پرتاب صدها پهپاد و موشک در اولین ساعتهای بامداد یکشنبه ۲۶ فروردین به وقت ایران را در چند مورد می توان بررسی کرد. مواردی که به مردم ایران مربوط می شود شامل؛ زنده نگهداشتن سایه جنگ بر فراز سر مردم، ترس و التهاب، همراه با نرمشهای قهرمانانه در هنگام ضرورت، ایجاد فضای جنگی در داخل برای سرکوب بیشتر جنبشهای مردمی، بحرانی تر کردن زندگی و معیشت مردم، سقوط ارزش ریال و... .
منافع رژیم: جلوگیری از ریزش نیروهای ارزشی حکومت، مهار تضادهای درون قدرت، بالارفتن بهای نفت برای پرکردن جیب مافیای حکومتی، ایجاد ترس در کشورهای منطقه از جنگ فراگیر، ایجاد چتر امنیتی برای نظام و... .
خروجی حمله موشکی به اسرائیل در خاورمیانه: ایجاد سد ضخیم برای تحقق صلح احتمالی به زیان مردم فلسطین، تقویت گرایش جنگ طلب در اسرائیل به رهبری بنیامین نتانیاهو، گسترش نسل کشی در غزه، کاهش اعتراضهای جاری مخالفان نتانیاهو، ایجاد یک ائتلاف از آمریکا، فرانسه، انگلیس، اردن برای خنثی کردن ماجراجویی جنگی رژیم ایران، حمله نظامی دولت نژادپرست نتانیاهو به پایگاههای نظامی جمهوری اسلامی و مزدوران نیابتی او در عراق، سوریه و لبنان با دست بازتر و با تکیه بر پشتیبانی ائتلاف شکل گرفته، خواهد بود.

موشک و پهپاد پرانی رژیم علاوه بر تحمیل هزینه های مالی سنگین به معیشت و سفره مردم ایران، علیه مردم فلسطین در غزه است. می توان گفت که رژیم همانگونه که محاسباتش در جریان حمله تروریستی طوفان الاقصی، توسط حماس و جهاد اسلامی به اسرائیل در ۷ اکتبر غلط از آب درآمد در حمله ۲۶ فروردین به اسرائیل هم دچار بلندپروازی بی مایه شده است.
شیوه عملیات رژیم و بی اهمیت نشان دادن حمله اسرائیل به پایگاه نظامی و یا مراکز هسته ای، نشان داد که موضوع محو اسرائیل و یا دفاع از حقوق فلسطینیان فقط یک دکان برای غارت و چپاول است. حذف اسرائیل از روی زمین که وعده خامنه ای است، فقط روی منبر آخوندها اعتبار دارد. دیوارنگاره جدیدی که در میدان ولیعصر تهران با عنوان «وعده صادق: اسرائیل از خانه عنکبوت سست تر است»، بعد از عملیات، پوچ بودن ادعاهای خامنه ای در برابر اسرائیل و مسخره بودن شعارهای مجلس نشینان در روز یکشنبه ۲۶ فروردین و ادعای پیروزی عملیات «وعده صادق» را در حد نوشته روی کاغذ نشان داده است.
پاسخ وزیر خارجه رژیم بعد از حمله اسرائیل به مراکزی در ایران و بی اهمیت شمردن اقدام این کشور در فضای جنگی نشان از بیچارگی و عجز رژیم در بحران منطقه است که نقش اصلی در ایجاد و اوج گیری آن داشته است. رویدادهای جنگی در اولین ماه سال جاری نشان می دهد که رژیم ولایت فقیه قلب و مغز بنیادگرایی اسلامی است و این درحالی است که به گفته یک کارشناس حکومت «تعداد افراد زیر خط فقر ما در مدت کمتر از چهار سال به دو برابر افزایش پیدا کرد...و جمعیت افراد زیر خط فقر مطلق شاغلین ۵ برابر شده است.» (ایلنا، شنبه ۱۸ فروردین)

منبع: نبرد خلق شماره ۴۷۶ - شنبه یکم اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰ آوریل ۲۰۲۴
http://www.iran-nabard.com/N476/maghaleh%20476.htm